Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Kontaktinformācija

Adrese:

Pulka iela 8, Rīga, LV-1007

Vadītājs/ direktors:

Dr. hist. Arnis Radiņš

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja lietvedība Evita Zarāne, vecākā lietvede 67223004 @
Direktora vietnieks zinātniskajā darbā Dr. hist. Toms Ķikuts 67212246 @
Direktora vietniece krājuma darbā Anita Meinarte 67220552 @
Direktora vietniece administratīvajā un saimniecības darbā Ineta Auniņa 67220586 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

1869

Sākums:

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs – latviešu tautas materiālās kultūras vērtību lielākā krātuve – veidojies kopš 1869. gada kā Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Zinību komisijas muzejs. Pēc Latvijas valstiskās neatkarības pasludināšanas 1918. gadā RLB Latviešu muzeja krājumu nodeva valsts rīcībā. 1920. gadā tam piešķīra telpas Rīgas pilī. 1924. gadā ar īpašu likumu muzejs ieguva valsts muzeja statusu un jaunu nosaukumu – Valsts Vēsturiskais muzejs. Latvijas Republikas okupācija un iekļaušana Padomju Savienības sastāvā 1940. gadā un tai sekojošā Vācijas okupācija 1941. gadā muzeja darbību nepārtrauca, taču ievērojami to apgrūtināja. Pēc 2. pasaules kara kolekciju vākšanas, uzskaites, glabāšanas, ekspozīciju veidošanas darbu pārveidoja atbilstoši Padomju Savienībā pieņemtajiem noteikumiem. Vairākkārt mainījās muzeja nosaukums – Latvijas PSR Centrālais Valsts Vēsturiskais muzejs (1944), Latvijas PSR Vēstures muzejs (1956), Latvijas Vēstures muzejs (1989). Neraugoties uz ideoloģiskiem ierobežojumiem, muzejs turpināja pildīt savu galveno uzdevumu – vākt, glabāt, pētīt un popularizēt Latvijas vēstures liecības. Pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas 1991. gadā muzejs sekmīgi pārkārtojis savu darbu jaunajos apstākļos. 2000., 2004. un 2014. gadā tas tika akreditēts, tādējādi apliecinot tā atbilstību valsts atzīta muzeja statusam. No 2005. gada 1. septembra līdz 2012. gada 31. decembrim muzejs darbojās valsts aģentūras statusā, un tā nosaukums ir Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Ar 2013. gada 1. janvāri muzejs vairs nav valsts aģentūra. No 2008. gada līdz 2016. gadam muzeja struktūrā atradās nodaļa - Āraišu arheoloģiskais muzejparks. Kopš 2010. gada par LNVM nodaļu kļuva Kultūras muzejs Dauderi. 2015. gadā par muzeja nodaļu kļuvis Tautas frontes muzejs.

Misija:

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (turpmāk LNVM) misija ir saglabāt, zinātniski pētīt un popularizēt tās Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākiem laikiem līdz mūsdienām, kurām ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures un mākslas vēstures nozīme. Savu misiju LNVM veic, realizējot muzeja krājuma komplektēšanas, saglabāšanas, zinātniskās pētniecības un krājuma popularizācijas (komunikācijas) politikas.

Darbība:

LNVM ir šādas funkcijas: • komplektēt materiālus un ar tiem saistīto informāciju par Latvijas un tās iedzīvotāju vēsturi, Latvijas izcelsmes cilvēku darbību pasaulē; • nodrošināt kultūrvēsturisko materiālu krājuma atbilstošu aprūpi, uzskaiti, pārvaldību un pieejamību; • veikt muzeja krājuma zinātnisko pētniecību; • veikt zinātnisko darbību vēstures zinātnē un muzeoloģijā; • nodrošināt muzeja krājuma pieejamību sabiedrībai, tai skaitā muzeja pagaidu ekspozīcijās Brīvības bulvārī 32; muzeja Dauderu nodaļā; muzeja nodaļā Tautas frontes muzejs; • uzturēt un attīstīt muzeja darbībai nepieciešamo infrastruktūru; •saglabāt Gaida Graudiņa Latvijas valstij dāvinātās kolekcijas zinātnisko un vēsturisko veselumu; •saglabāt Latvijas Tautas frontes kolekcijas zinātnisko un vēsturisko veselumu •veikt izglītojošo darbu. Muzejam ir profesionāls personāls, kurš darbojas ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā līmenī. Muzeja vairāk nekā 1 miljonu priekšmetu lielais krājums ir unikāls un visaptverošs Latvijas un tās iedzīvotāju materiālās un nemateriālās kultūras apkopojums. Muzeja darbinieki veic aktīvu darbību krājuma saglabāšanā, izpētē, popularizēšanā u. c. Restaurācijas departaments veic augsti kvalificētu, profesionālu restaurāciju un konservāciju. Mērķtiecīgas plānošanas rezultātā sasniegti augsta līmeņa pētnieciskā darba rezultāti, kas kļuvuši pieejami Latvijas, ārzemju sabiedrībai gan kā muzeja darbinieku radītas monogrāfijas, katalogi, rakstu krājumi, fotoalbumi un ceļveži, gan kā apjomīgas, vispārinošas vai specializētas augstā mākslinieciskā līmenī izpildītas izstādes. LNVM piedāvā apmeklētājiem daudzveidīgu muzejpedagoģisko programmu, dažādu tematisko pasākumu, piemēram, Ģimenes dienas, lasījumu ciklus, plašu ekskursiju klāstu gan ekspozīcijā, gan izstādēs.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja mājaslapa izveidota 2014. gadā. Tā sastāv no vairākām informatīvām sadaļām, ko papildina ilustratīvais materiāls. Galvenās sadaļas informē mājaslapas apmeklētāju par jaunākajiem notikumiem muzeja darbā - izstādēm, aktuālajiem pasākumiem dažādām mērķauditorijām, konferencēm, sniedz informāciju par muzeja atrašanās vietu, darba laiku, pakalpojumiem un kontaktinformāciju, kā arī iespējams apskatīt sadaļas "notikumu arhīvs" un "izstāžu arhīvs". Atsevišķās sadaļās tiek raksturots muzeja krājums. Mājaslapā tiek sniegts ieskats muzeja un tā nodaļu vēsturē, tā struktūrā. Pieejamas aktuālo izstāžu un pasākumu relīzes, apraksti par muzeja pastāvīgajām izstādēm un pamatekspozīciju. Mājaslapā ir iespējams iepazīties ar muzeja izdevumu klāstu un suvenīru veikala piedāvājumu. Izveidota arī fotoattēlu galerija, kurā ievietotas fotogrāfijas no muzeja pasākumiem. Latvijas muzeju kopizstādei "Latvijas gadsimts" tika izveidota īpaša mājaslapa, kur populārā sadaļa "Gadsimta albums" transformējās par muzeja pētniecisko un komunikācijas resursu eMuzejs.

Mājaslapas adrese:

www.lnvm.lv

Izveides (un pārveides) gads:

2005
2014

Kas aktualizē informāciju:

Muzeja darbinieki

Svešvalodas, kurās pieejama mājaslapa:

Angļu valoda

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Ieejas maksa
Piemērotība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Muzeja veikals
Iespējas apmeklējumam bez maksas vai ar atlaidi

Mājaslapas apmeklējumu skaits:

124005

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

7 AAA

Akreditācijas datums:

05.01.2015

Muzejs akreditēts līdz:

04.01.2025

Muzeja šifrs:

CVVM

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Valsts, KM pārziņā

Padotība/piederība:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija

Dalība organizācijās:

Latvijas Muzeju biedrība; Starptautiskā Arheoloģijas brīvdabas muzeju asociācija -EXARC; Starptautiskā Muzeju padome - ICOM.

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Otrdiena 10:00 17:00 Otrdienās jūnijā, jūlijā un augustā muzejs atvērts apmeklētājiem no 11:00 līdz 19:00.
Trešdiena 10:00 17:00
Ceturtdiena 10:00 17:00
Piektdiena 10:00 17:00
Sestdiena 10:00 17:00
Svētdiena 10:00 17:00
Papildu informācija:

Muzejs ir slēgts apmeklētājiem pirmdienās, kā arī oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, 1. maijā (Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena), 4. maijā (Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena), Līgo un Jāņu dienās (23., 24. jūnijā), Ziemassvētkos (24.,25., 26. decembrī), Vecgada dienā (31. decembrī). Vasaras sezonā (jūnijā, jūlijā, augustā) muzejs Brīvības bulvārī 32 otrdienās apmeklētājiem atvērts no 11.00 līdz 19.00. Informāciju par darba laiku LNVM struktūrvienībās skatīt sadaļās "Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa "Dauderi"", "Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa "Tautas frontes muzejs"".

Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1 Muzeja bezmaksas apmeklējums Pirmsskolas vecuma bērniem; daudzbērnu ģimenēm (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu); dažāda profila speciālo klašu audzēkņiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, dienas aprūpes centru, krīzes centru un internātskolu audzēkņiem, psihosociālās rehabilitācijas centru audzēkņiem (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu); invalīdiem (uzrādot invaliditātes apliecību) un no vienas personas, kura pavada personu ar 1. grupas invaliditāti; politiski represētajām personām (uzrādot apliecību); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); augstāko izglītības iestāžu studentiem, kuri studē vēstures studiju programmā (uzrādot apliecību); grupas (ne mazāk par 10 apmeklētājiem) vadītājam.
2 Muzeja bezmaksas apmeklējums Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā.
3 Muzeja bezmaksas apmeklējums Latvijas Republikas proklamēšanas dienā - 18. novembrī.
4 Muzeja bezmaksas apmeklējums Akcijas dienās - katra mēneša pēdējā sestdienā ekspozīcijas un izstāžu apmeklējums bez maksas.
5 Muzeja bezmaksas apmeklējums Muzeja struktūrvienības - Tautas frontes muzeja - apmeklētājiem.
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Pamatekspozīcijas, muzeja veidotas izstādes un viesizstādes apmeklējums. Pastāvīgās ekspozīcijas daļas: “Latvijas senvēsture”, “Livonija”, “Latvijas teritorija un iedzīvotāji 16.–18. gs.”; “Kurzemes un Zemgales hercogiste 16.–18. gs.”; “Muiža un muižniecība 17.–19. gs.”, “Zemnieku tradicionālais dzīvesveids 19. gs.”; “Dzīvesvide un ikdiena 19. gs. un 20. gs. sākumā: bīdermeiera un jūgendstila interjeri”; “Tehniskā modernizācija 19. gs. un 20. gs. sākumā”; “Latvieši 19. gs. otrajā pusē un 20. gs. sākumā: nacionālā pašapziņa, kultūra un sabiedriskā dzīve”;“Latvijas Republika. 1918–1940”; “Art Deco interjers Latvijā 20. gs. 30. gados”; “Latvijas Republikas okupācija un pievienošana PSRS. 1940–1941”; “Totalitāro okupācijas režīmu represijas pret Latvijas iedzīvotājiem. 1940–1953”; “Padomju vara Latvijā: ideoloģija, pārvalde un saimniecība. 1944–1985”; “Ikdienas dzīve Padomju Latvijā. 20. gs. 60. gadu dzīvokļa interjers”; “Latvieši svešumā. 1944–1990”; “Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atjaunošana”. Pastāvīgās izstādes: „Sakrālā māksla”; „Nauda Latvijā”. Pieaugušajiem EUR 3,00, skolēniem EUR 0,75, studentiem, pensionāriem EUR 1,50, ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–2 bērniem) EUR 4,00
2. Pamatekspozīcijas un muzeja veidotu tematisko izstāžu apmeklējums. Katru gadu muzejs piedāvā apmeklētājiem 7-10 jaunas izstādes. Ar izstāžu piedāvājumu aicinām iepazīties muzeja mājas lapā. Pieaugušajiem EUR 4,50, skolēniem EUR 1,20, studentiem, pensionāriem EUR 2,20, ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–2 bērniem) EUR 6,00
3. Ekskursija muzeja krātuvē (grupā līdz 10 personām) 1 persona - EUR 15,00
4. Gida pakalpojumi muzeja ekspozīcijās un izstādēs (grupā ne vairāk kā 30 personas) līdz 60 minūtēm Latviešu valodā, krievu valodā 1.–9.klašu skolēniem - EUR 8,00
5. Gida pakalpojumi muzeja ekspozīcijās un izstādēs (grupā ne vairāk kā 30 personas) līdz 60 minūtēm Svešvalodā (angļu, krievu, vācu valodā, izņemot krievu valodu 1.–9.klašu skolēniem) - EUR 15,00
6. Muzeja Dauderu nodaļas parka brīvdabas izstāžu apmeklējums Pieaugušajiem EUR 0,71, skolēniem EUR 0,28, studentiem, pensionāriem EUR 0,57, ģimenes biļete (1–2 pieaugušie ar 1–2 bērniem vai viena daudzbērnu ģimene) EUR 1,00
7. Muzeja Dauderu nodaļas parka izmantošana tematiskam pasākumam ar muzejisku saturu 1 stunda - EUR 14,23
8. Personas sagatavošana fotografēšanai atdarinātā vēsturiskā tērpā (vēsturiskā tērpa izvēle, fona piemeklēšana, apģērbšana) 1 persona - EUR 2,85
9. Fotografēšana ar muzeja tehniskajiem līdzekļiem atdarinātā vēsturiskā tērpā, izgatavojot digitālo kadru 1 digitālais kadrs - EUR 2,85
10. Fotografēšana ar muzeja tehniskajiem līdzekļiem atdarinātā vēsturiskā tērpā, izgatavojot krāsu fotogrāfiju 1 krāsu fotogrāfija - EUR 7,11
11. Fotografēšana muzeja pamatekspozīcijā un izstādēs nekomerciālām vajadzībām 1 kamera - EUR 1,42
12. Filmēšana muzeja pamatekspozīcijā un izstādēs nekomerciālām vajadzībām 1 kamera - EUR 2,85
13. Filmēšana muzeja telpās komerciālām vajadzībām 1 stunda - EUR 35,57
14. Filmēšana muzeja teritorijā komerciālām vajadzībām 1 stunda - EUR 35,57
15. Konsultācijas sniegšana par muzeja kolekcijām ar muzeja krājuma izmantošanu 0,5 stundas - EUR 14,23
16. Konsultācijas sniegšana par muzeja kolekcijām ārpus muzeja telpām 1 stunda - EUR 14,23
17. Muzejpedagoģiskās programmas vienas nodarbības vadīšana 1 stunda - EUR 7,11
18. Tematiska pasākuma ar muzejisku saturu sagatavošana un organizēšana muzeja telpās vai teritorijā - 1 stunda Līdz 25 personām EUR 20,00; 26–50 personām EUR 30,00; 51–100 personām EUR 40,00; vairāk kā 100 personām EUR 50,00
19. Tematiska pasākuma ar muzejisku saturu norises nodrošināšana muzeja telpās vai teritorijā - 1 stunda Līdz 25 personām EUR 20,00; 26–50 personām EUR 30,00; 51–100 personām EUR 40,00; vairāk kā 100 personām EUR 50,00
20. Muzeja speciālista sagatavotas lekcijas apmeklējums grupai (grupā līdz 30 personām) - 1 stunda Muzeja telpās EUR 20,00; ārpus muzeja telpām EUR 20,00; Muzeja speciālista lekcijas sagatavošana atbilstoši pasūtījumam EUR 30,00
21. Personu apmācība muzeju nozares jautājumos 1 persona 1 diena - EUR 35,57
22. Rakstiska ekspertīze vienam priekšmetam 1800 rakstu zīmes, 1 attēls - EUR 213,43
23. Muzeja krājuma materiālu tematiskā atlase 1 uzskaites vienība - EUR 0,71
24. Muzeja darbības dokumentēšanas krājuma izmantošana 1 lieta - EUR 1,42
25. Muzeja krājuma priekšmeta (izņemot šā cenrāža 3.5., 3.7. un 3.8.apakšpunktā minētos priekšmetus) izmantošana: fotografēšana, pārzīmēšana, skenēšana, filmēšana muzeja krājuma glabātavās ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem 1 reize. Nekomerciālām vajadzībām EUR 2,85; Komerciālām vajadzībām EUR 8,54
26. Reta, unikāla un īpaši saudzējama muzeja krājuma priekšmeta (izņemot šā cenrāža 3.6., 3.7. un 3.8.apakšpunktā minētos priekšmetus) izmantošana: fotografēšana, pārzīmēšana, skenēšana, filmēšana muzeja krājuma glabātavās ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem 1 reize. Nekomerciālām vajadzībām EUR 142,29; Komerciālām vajadzībām EUR 426,86
27. Muzeja krājuma filmu fotonegatīva un diapozitīva vai stikla plates izmantošana ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem Filmu fotonegatīvs un diapozitīvs vai stikla plate līdz 1945.gadam. Nekomerciālām vajadzībām EUR 14,23; Komerciālām vajadzībām EUR 142,29
28. Muzeja krājuma filmu fotonegatīva un diapozitīva vai stikla plates izmantošana ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem Filmu fotonegatīvs un diapozitīvs vai stikla plate pēc 1945.gada. Nekomerciālām vajadzībām EUR 7,11; Komerciālām vajadzībām EUR 71,14
29. Reta, unikāla un īpaši saudzējama muzeja krājuma filmu fotonegatīva un diapozitīva vai stikla plates izmantošana ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem Filmu fotonegatīvs un diapozitīvs vai stikla plate līdz 1945.gadam. Nekomerciālām vajadzībām EUR 28,46; Komerciālām vajadzībām EUR 426,86
30. Reta, unikāla un īpaši saudzējama muzeja krājuma filmu fotonegatīva un diapozitīva vai stikla plates izmantošana ar pasūtītāja tehniskajiem līdzekļiem Filmu fotonegatīvs un diapozitīvs vai stikla plate pēc 1945.gada. Nekomerciālām vajadzībām EUR 14,23; Komerciālām vajadzībām EUR 142,29
31. Muzeja krājuma priekšmeta līdz 19.gadsimtam kserokopijas izgatavošana 1 lapa - A4 EUR 7,11; A3 EUR 7,11
32. Muzeja krājuma 19.gadsimta priekšmeta kserokopijas izgatavošana 1 lapa - A4 EUR 1,42; A3 EUR 1,42
33. Muzeja krājuma 20.gadsimta priekšmeta kserokopijas izgatavošana 1 lapa - A4 EUR 0,71; A3 EUR 0,71
34. Muzeja krājuma 21.gadsimta priekšmeta kserokopijas izgatavošana 1 lapa - A4 EUR 0,43; A3 EUR 0,43
35. Muzeja uzziņu materiāla kserokopijas izgatavošana 1 lapa - EUR 0,71
36. Muzeja krājuma priekšmeta līdz 19.gadsimtam skenēšana 1 reize. Skenēšana bez apstrādes EUR 4,27; skenēšana ar apstrādi EUR 14,23
37. Muzeja krājuma 19.gadsimta priekšmeta skenēšana 1 reize. Skenēšana bez apstrādes EUR 3,56; skenēšana ar apstrādi EUR 11,38
38. Muzeja krājuma 20.gadsimta priekšmeta skenēšana 1 reize. Skenēšana bez apstrādes EUR 2,85; skenēšana ar apstrādi EUR 7,11
39. Muzeja krājuma 21.gadsimta priekšmeta skenēšana 1 reize. Skenēšana bez apstrādes EUR 2,13; skenēšana ar apstrādi EUR 4,27
40. Skenēto muzeja krājuma materiālu melnbalta izdruka uz papīra 1 lapa, ne lielāka par A4 formātu - EUR 2,85
41. Muzeja krājuma filmas, diapozitīva vai stikla plates fotonegatīva digitāla pārfotografēšana 1 reize. Digitāla pārfotografēšana bez apstrādes EUR 7,11; digitāla pārfotografēšana ar apstrādi EUR 14,23
42. Muzeja krājuma filmas, diapozitīva vai stikla plates fotonegatīva digitāla skenēšana 1 reize. Digitāla skenēšana bez apstrādes EUR 7,11; digitāla skenēšana ar apstrādi EUR 14,23
43. Muzeja krājuma priekšmeta digitāla fotografēšana 1 reize. Digitāla fotografēšana bez apstrādes 2,85; digitāla fotografēšana ar apstrādi EUR 7,11
44. Muzeja krājuma priekšmeta vai muzeja darbības dokumentēšanas krājuma vienības fotokopijas izgatavošana Melnbaltas fotokopijas izgatavošana. A4 lapa EUR 4,27; A5 lapa EUR 1,42
45. Muzeja krājuma priekšmeta vai muzeja darbības dokumentēšanas krājuma vienības fotokopijas izgatavošana Krāsainas fotokopijas izgatavošana. A4 lapa EUR 1,42; A5 lapa EUR 0,71
46. Muzeja krājuma priekšmeta digitālas kopijas izgatavošana 1 uzskaites vienība 1 reizi. EUR 2,85
47. Muzeja krājuma materiāla iznomāšana pasākumiem ārpus muzeja (piemēram, kino, televīzijai, reklāmai, komercvajadzībām) 1 uzskaites vienība 1 reizi. EUR 21,34
48. Muzeja krājuma reta, unikāla un īpaši saudzējama materiāla iznomāšana pasākumiem ārpus muzeja (piemēram, kino, televīzijai, reklāmai, komercvajadzībām) 1 uzskaites vienība 1 reizi. EUR 149,40
49. Muzeja krājuma materiāla izmantošana publicēšanai 1 uzskaites vienība 1 reizi. EUR 7,11
50. Muzeja krājuma reta, unikāla un īpaši saudzējama materiāla izmantošana publicēšanai 1 uzskaites vienība 1 reizi. EUR 149,40
51. Muzeja priekšmetu deponēšana neakreditētajiem muzejiem un citām institūcijām 1 vienība 1 dienu. 10 % no priekšmeta vērtības
52. Priekšmeta mikroķīmiskā analīze 1 paraugs - EUR 11,38
53. Priekšmeta mikroķīmiskā/histoķīmiskā analīze 1 paraugs - EUR 14,23
54. Priekšmeta termogrāfiskā analīze 1 paraugs - EUR 9,96
55. Priekšmeta plānā slāņa hromatogrāfiskā analīze 1 paraugs - EUR 12,81
56. Priekšmeta stratigrāfiskā analīze 1 paraugs - EUR 11,38
57. Priekšmeta mikroskopiskā analīze 1 paraugs - EUR 2,85
58. Priekšmeta pH-metrija 1 paraugs - EUR 2,85
59. Priekšmeta izsaldēšana 1 cikls - EUR 9,96
60. Priekšmeta dezinficēšana 1 kamera (0,1 m3) - EUR 9,96
61. Priekšmeta mikroslīpējuma izgatavošana 1 paraugs - EUR 11,38
62. Priekšmeta konservācija un restaurācija 1 paraugs - EUR 14,23
63. Pasīvā stunda restaurācijā un konservācijā 1 stunda - EUR 0,14
64. Restaurācijas dokumentācijas sagatavošana 1 lieta (ne vairāk kā 3700 rakstu zīmes un 2 attēli). EUR 28,46
65. Priekšmeta izpētes protokola sagatavošana 1 lieta - EUR 7,11
66. Priekšmeta sagatavošana glabāšanai 1 priekšmets - EUR 7,11
67. Priekšmeta fotografēšana, izmantojot mikroskopu 1 attēls - EUR 14,23
68. Muzeja konferenču zāles aprīkojuma noma 1 stunda - EUR 42,69
69. Restauratora darba vietas aprīkojuma noma 1 stunda - EUR 14,23
70. Arheoloģiskā uzraudzība 1 stunda - EUR 71,14
71. Arheoloģiskie izrakumi dzīvesvietās 1 m3 grunts - EUR 213,43
72. Arheoloģiskie izrakumi kapulaukos 1 apbedījums - EUR 213,43
73. Izstādes koncepcijas un plāna izstrāde 1 stunda - EUR 35,57
74. Izstādes dizaina izstrāde 1 stunda - EUR 35,57
75. Izstādes autora uzraudzība 1 stunda - 5 % no projekta izmaksām
76. Muzeja veidotas izstādes – mobilā stenda eksponēšana ārpus muzeja 1 diena - EUR 4,27
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

LNVM ir šādas funkcijas: • komplektēt materiālus un ar tiem saistīto informāciju par Latvijas un tās iedzīvotāju vēsturi, Latvijas izcelsmes cilvēku darbību pasaulē; • nodrošināt kultūrvēsturisko materiālu krājuma atbilstošu aprūpi, uzskaiti, pārvaldību un pieejamību; • veikt muzeja krājuma zinātnisko pētniecību; • veikt zinātnisko darbību vēstures zinātnē un muzeoloģijā; • nodrošināt muzeja krājuma pieejamību sabiedrībai, tai skaitā muzeja pagaidu ekspozīcijās Brīvības bulvārī 32; muzeja Dauderu nodaļā; muzeja nodaļā Tautas frontes muzejs; • uzturēt un attīstīt muzeja darbībai nepieciešamo infrastruktūru; •saglabāt Gaida Graudiņa Latvijas valstij dāvinātās kolekcijas zinātnisko un vēsturisko veselumu; •saglabāt Latvijas Tautas frontes kolekcijas zinātnisko un vēsturisko veselumu •veikt izglītojošo darbu.

Muzeja iekšējie normatīvie akti:
Normatīvie akti Muzeja iekšējā normatīvā akta nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
1. Nolikums/ reglaments Latvijas Nacionālā vēstures muzeja reglaments 07.06.2022 1-1-1
2. Noteikumi par krājumu Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kārtība, kādā notiek muzeja krājuma veidošana, papildināšana, uzskaite, saglabāšana un izmantošana 26.09.2022 1-7/9
3. Nacionālā krājuma aizsardzība Krājuma aizsardzības plāns ārkārtas situācijās 30.12.2022 1-7/12
4. Darba kārtības u.c. noteikumi Darba kārtības noteikumi 01.08.2022 1-7/8
5. Darba drošības u.c. noteikumi Darba vides risku izvērtējums 04.12.2023
Citi muzeja iekšējie normatīvie akti:
N.p.k. Nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
1 Kārtība, kādā Latvijas Nacionālā vēstures muzejā veicamas piemaksas par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti, prēmijas, naudas balvas un sociālās garantijas 01.12.2022 1-7/10
2 Nolikums par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Bibliotēkas padomi 02.01.2018 1-8/1
3 Personāla atlases un amatā paaugstināšanas kārtības noteikumi Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 01.02.2017 3/1.7/2017
4 Iepirkumu organizēšanas kārtība 06.03.2023 1-7/1
5 Ierobežotas pieejamības informācijas saraksts Latvijas Nacionālā vēstures muzejā 10.07.2017 6/1.7/2017
6 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Elektronisko dokumentu glabāšanas un aprites kārtības instrukcija 10.07.2017 7/1.7/2017
7 Noteikumi par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Krājuma komisiju 20.01.2016 1/1-5/2016
8 Noteikumi par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Ekskursiju atestācijas komisiju 20.01.2016 2/1-5/2016
9 Noteikumi par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Zinātnisko padomi 09.01.2020 1-8/1/2020
10 Noteikumi par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Restaurācijas padomi 20.01.2016 5/1-5/2016
11 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja darbības dokumentācijas krājuma noteikumi 17.11.2016 23/1-5/2016
12 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Ētikas kodekss 07.01.2014 3/2014
13 Latvijas Nacionālās vēstures muzeja Ētikas komisijas nolikums 07.01.2014 4/2014
14 Trauksmes celšanas noteikumi 31.03.2022 1-7/5.1
15 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Privātuma politika 18.02.2020 1-31/1
16 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja grāmatvedības uzskaites kārtība 07.12.2020 1-8/14
17 Sīkdatņu lietošana vietnē lnvm.lv 12.03.2020 1-31/3
18 Sīkdatņu politika vietnē emuzejs.lnvm.lv 14.05.2020 1-31/4
19 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja informācijas sistēmu drošības politika 25.06.2020 1-8/5
20 Fizisko personas datu aizsardzības un izstrādes noteikumi 10.10.2020 1-8/8
21 Darba organizācijas un iekšējās kārtības noteikumi Latvijas Nacionālā vēstures muzejā ēkā Rīgā, Pulka ielā 8 06.07.2022 1-7/6
22 Personas datu aizsardzības pārkāpumu atklāšanas, izmeklēšanas un ziņošanas kārtība 01.11.2021 1-7/7
23 Administratīvo izdevumu un sabiedrisko attiecību īstenošanas izdevumu uzskaites kārtība 07.12.2020 1-8/15
24 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja personāla politika 25.06.2020 1-8/4
25 Lietvedības instrukcija 04.01.2021 1-7/1
26 LNVM kārtība, kādā veic materiālo vērtību inventarizāciju 03.01.2022 1-7/1
27 Kārtība, kādā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs apdrošina darbinieku (amatpersonu) veselību 01.12.2022 1-7/11

Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā sadarbība 2023.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Baltijas valstu nacionālo valūtu simtgadei veltīta ceļojošā izstāde Izstāde 2021-2023 Lietuvas Nacionālais muzejs, Igaunijas vēstures muzejs, Lietuvas Banka, Igaunijas Bankas muzejs Lietuva (Viļņa), Latvija (Rīga), Igaunija (Tallina)
2 Kurši Izstādes kataloga III daļa 2008-2023 Lietuvas Nacionālais muzejs Viļņa Lietuva
3 K. G. Zīversa arheoloģisko izrakumu kolekcija Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtā K. G. Zīversa arheoloģisko izrakumu kolekcijas un dokumentācijas izpēte; publikācijas, izstāde 2021-2023 Tartu Universitātes Vēstures un arheoloģijas institūts Tartu Igaunija
4 Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas Dižkunigaitija (1561-1795) Izstāde 09.2022-02.2023 Šauļu muzejs Šauļi Lietuva
5 Pasaules tekstila enciklpēdija (Bloomsbury Encyclopedia of World Textiles) I. Žeieres trīs raksti par dažādām Latvijas arheoloģisko tekstilmateriālu grupām (linu izstrādājumiem, astru izmantošanu apģērbā un adījumiem) 2021-2023 Amerikas tekstila apvienība (Textile Society of America) ASV ASV
6 Amber. Baltic Gold Izstāde un katalogs 2022-2023 Indra and Harry Banga Gallery Honkonga Honkonga
7 Projekts "Sietiņš" - mācību materiālu vietne latviešu skolotājiem pasaulē LNVM materiālu izmantošanu diasporas skolu mācību procesa atbalstam vietnē sietins.lv 2022-2023 PBLA ASV
8 LNVM izstādes "Krimplēnmānija" eksponēšana M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā Izstāde 09.2023-12.2023 M. K. Čurļoņa Nacionālais mākslas muzejs Kauņa Lietuva
9 Latvijas senlietu kolekcijas Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtā Latvijas senlietu kolekcijas izpēte; publikācijas, izstāde 2020-2023 Tartu Universitātes Vēstures un arheoloģijas institūts Tartu Igaunija
10 Latvijas arheoloģisko priekšmetu kolekcija Poznaņas arheoloģijas muzejā Publikācija Aestiorum Hereditas, IV sējums 2020-2023 Valsts arheoloģijas muzejs Varšavā Varšava Polija
Starptautiskā sadarbība 2022.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Baltijas valstu nacionālo valūtu simtgadei veltīta ceļojošā izstāde Izstāde 2021-2023 Lietuvas Nacionālais muzejs, Igaunijas vēstures muzejs, Lietuvas Banka, Igaunijas Bankas muzejs Viļņa Lietuva
2 Kurši Izstādes kataloga III daļa 2008-2023 Lietuvas Nacionālais muzejs Viļņa Lietuva
3 Latvijas arheoloģisko priekšmetu kolekcija Poznaņas arheoloģijas muzejā Publikācija Aestiorum Hereditas, IV sējums 2020-2023 Valsts arheoloģijas muzejs Varšavā Varšava Polija
4 K. G. Zīversa arheoloģisko izrakumu kolekcija Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtā K. G. Zīversa arheoloģisko izrakumu kolekcijas un dokumentācijas izpēte; publikācijas, izstāde 2021-2023 Tartu Universitātes Vēstures un arheoloģijas institūts Tartu Igaunija
5 Latvijas senlietu kolekcijas Tartu universitātes Vēstures un arheoloģijas institūtā Latvijas senlietu kolekcijas izpēte; publikācijas, izstāde 2020-2023 Tartu Universitātes Vēstures un arheoloģijas institūts Tartu Igaunija
6 Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas lielkņaziste (1561-1795) Izstāde 09.2022-02.2023 Šauļu muzejs Šauļi Lietuva
7 Pasaules tekstila enciklpēdija (Bloomsbury Encyclopedia of World Textiles) Raksti par dažādām Latvijas arheoloģisko tekstilmateriālu grupām (linu izstrādājumiem, astru izmantošanu apģērbā un adījumiem) 2021-2023 Amerikas tekstila apvienība (Textile Society of America) ASV
8 Trešā atmoda. 1992. gads. No pašiem pamatiem Sarunu cikls 2022 Konrāda Adenauera fonds Vācija
9 Amber. Baltic Gold Izstāde un katalogs 2022-2023 Indra and Harry Banga Gallery Honkonga Honkonga

Muzeja ēkas

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Latvijas Nacionālais vēstures muzeja krājums un administrācija Pulka iela 8, Rīga Valsts īpašums 2019
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Dauderu nodaļa Zāģeru iela 7, Rīga Valsts īpašums 1897 8193
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, ekspozīcija un izstāžu zāles Brīvības bulvāris 32, Rīga Valsts īpašums 1875
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Tautas frontes muzeja nodaļa Vecpilsētas iela 13/15, Rīga Valsts īpašums 17. gadsimts 6575
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32, Rīga
Latvijas Nacionālais vēstures muzeja krājums un administrācija, Pulka iela 8, Rīga
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7, Rīga
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Tautas frontes muzeja nodaļa, Vecpilsētas iela 13/15, Rīga

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

16084

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 2953
Krājuma telpas 6347
Pārējās telpas 6784
Telpās ir iespējamas norises:

Konferences, semināri
Mākslas izstādes