Kontaktinformācija

Adrese:

Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums, Ogres nov., LV-5020

Vadītājs/ direktors:

Ina Lastovecka

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Muzeja vadītāja Ina Lastovecka 26303292 @
Muzeja speciāliste Ginta Zālīte 67728988 27897835 @
Vecākā krājuma glabātāja Vineta Ungailo 25491772 @
Muzejpedagogs Zane Nemme 20208952 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

2006

Sākums:

1995. gadā aizsākas "Latvenergo" Latvijas Elektroenerģētikas muzeja vēsture. 1997. gadā atklāj Daugavas spēkstaciju muzeja ekspozīciju Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā. 2006. gadā dibina Enerģētikas muzeju, pārņemot krājumā "Latvenergo" struktūrvienībās, Latvijas Elektroenerģētikas un Daugavas spēkstaciju muzejā glabātos muzejiskos priekšmetus. Par Enerģētikas muzeja ekspozīcijas vietu kļūst bijušais Daugavas spēkstaciju vēstures muzejs Ķegumā. Pilnveidojot bijušā Daugavas spēkstaciju muzeja ekspozīciju, un izveidojot izstādi "Apgaismojuma retrospekcija", 2007. gadā "Muzeju nakts – 2007" ietvaros, Enerģētikas muzejs ver durvis apmeklētājiem. 2019. gadā Latvenergo koncerna 80 gadu jubilejas ietvaros atver modernizēto Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija Enerģētiķu ielā 2, Aizkrauklē.

Misija:

Iedvesmas un izziņas vieta par nacionālo enerģētikas mantojumu un enerģijas industrijas ilgtspēju

Darbība:

Enerģētikas muzejs veicina sabiedrības zinātību par enerģētikas mantojumu, Latvijas enerģētikas industrijas un Latvenergo koncerna attīstību, kā arī sekmē jauniešu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām. Enerģētikas muzejs glabā UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas Nacionālajā reģistrā iekļauto fotogrāfa Eduarda Krauca (1898-1977) stikla plašu fotonegatīvu kolekciju par Ķeguma spēkstacijas celtniecību 1936. - 1940. gadā.

Mājaslapa

Mājaslapas raksturojums:

AS "Latvenergo" mājas lapas sākumlapā atrodas sadaļa "Muzejs", kurā ir pieejama informācija par Enerģētikas muzeju, Pļaviņu HES vēstures ekspozīciju, muzeja piedāvājumiem. Tiešsaistē var veikt muzeja pakalpojumu un suvenīru iegādi. Aktuālo informāciju par muzeju, tā piedāvājumiem publicē arī AS "Latvenergo" mājas lapas sadaļā "Jaunumi" vai Muzeja ziņu sadaļā. 2021. gadā izveidota interneta vietne Virtuālais enerģētikas muzejs enerģētikas mantojuma un nozares vēstures attālinātai pieejamībai izveidota interneta vietne Virtuālais enerģētikas muzejs https://energetikasmuzejs.lv/#/. Ikgadēji Virtuālais enerģētikas muzejs tiek papildināts ar muzeja krājuma priekšmetu attēliem un aprakstiem, jauniem izglītojošiem piedāvājumiem par enerģētikas industrijas attīstību un zaļās enerģijas ražošanu.

Izveides (un pārveides) gads:

2020

Kas aktualizē informāciju:

Muzejpedagogs Zane Nemme sadarbībā ar AS "Latvenergo" Komunikācijas funkciju.

Svešvalodas, kurās pieejama mājaslapa:

Angļu valoda

Mājaslapā pieejamā informācija:

Darba laiki
Ieejas maksa
Pakalpojumi
Atrašanās vieta
Muzeja veikals
Iespējas apmeklējumam bez maksas vai ar atlaidi

Mājaslapas apmeklējumu skaits:

30364

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

128A

Akreditācijas datums:

17.12.2021

Muzejs akreditēts līdz:

16.12.2026

Muzeja šifrs:

LEVM

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Autonoms

Juridiskais statuss:

Valsts kapitālsabiedrības struktūrvienība

Padotība/piederība:

Akciju sabiedrība "Latvenergo"

Dalība organizācijās:

Latvijas Muzeju biedrība

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Otrdiena 09:00 17:00
Trešdiena 09:00 17:00
Ceturtdiena 09:00 17:00
Piektdiena 09:00 17:00
Sestdiena 09:00 17:00
Svētdiena 09:00 17:00
Papildu informācija:

Grupām, kurās ir vairāk nekā 10 personu, divas darba dienas pirms plānotā apmeklējuma jāpiesakās šeit: https://energetikasmuzejs.lv/lv/checkout Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās.

Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Interneta vietne "Virtuālais enerģētikas muzejs" Virtuālais enerģētikas muzejs ir Enerģētikas muzeja veidots projekts, lai veicinātu zinātību par Latvijas enerģētikas nozari, koncerna vēsturi un attīstības virzieniem, kā arī sekmētu skolēnu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām. Virtuālais enerģētikas muzejs nodrošina attālinātu pieejamību nacionālajam enerģētikas mantojumam, sniedzot iespēju tālākizglītībai, pētniecībai, radošām idejām un iedvesmai. Virtuālā enerģētikas muzeja Digitālajā krājumā pieejami 3 800 elektroapgādes attīstību un elektroenerģijas lietošanas paradumus raksturojošu vēstures liecību, kā arī laika līnijas, interaktīvas kartes, digitālās izstādes, kinomateriāli, izglītojošas spēles un animācijas. Latviešu un angļu valoda. https://energetikasmuzejs.lv
2. Enerģētikas muzeja audiogids Enerģētikas muzeja audiogids sniedz iespēju interaktīvā veidā iepazīt 20 muzeja ekspozīcijas eksponātus, padarot muzeja apmeklējumu par piedzīvojumu. Interesenti var izpētīt eksponātus senās fotogrāfijās un kinohronikās, "atdzīvināt" vēsturisko Ķeguma spēkstacijas celtniecības fotogrāfiju un izspēlēt interaktīvu spēli par Daugavā mītošajām zivīm. Personām ar kustību traucējumiem audiogids nodrošina iespēju aplūkot 20. gadsimtā lietoto sadzīves elektroierīču izstādi "Elektrība dara visu!". Muzeja apmeklētāji viedierīcēs mobilo lietotni var lejuplādēt vietnēs Google Play un App Store. Latviešu un angļu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
3. Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija Ekspozīcija "Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā" ir moderna, interaktīva, zinātkāri veicinoša, kurā apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbību un kā top elektrība. Pļaviņu HES ražotne, Enerģētiķu iela 2, Aizkraukle. Ekspozīcija uz laiku slēgta.
4. Gida pakalpojums Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijas apskate gida pavadībā. Latviešu un angļu valoda. Pļaviņu HES ražotne, Enerģētiķu iela 2, Aizkraukle. Ekspozīcija uz laiku slēgta.
5. Muzeja krājuma izmantošana pētnieciskā vai izglītojošā nolūkā Iespēja iepazīties ar muzeja krājuma elektronisko katalogu un muzeja priekšmetiem, iepriekš piesakoties. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
6. Konsultācijas Iespēja iegūt informāciju par Latvijas enerģētikas un Latvenergo koncerna vēsturi muzeja krātuvē un muzeja pamatekspozīcijā Ķegumā, iepriekš piesakoties, vai rakstot uz e-pasta adresi: muzejs@latvenergo.lv Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
7. Muzeja priekšmetu deponēšana akreditētiem muzejiem, izglītības un kultūras iestādēm Enerģētikas muzeja vadītājam nosūtot iesniegumu uz e-pasta adresi: muzejs@latvenergo.lv
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1. Enerģētikas muzeja pamatekspozīcija un izstāde Pamatekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" ar digitālajām izstādēm "Ķeguma hidroelektrostacija Eduarda Krauca fotogrāfijās", "Muzeja krājuma kolekciju izlase", interaktīvo eksponātu "Elektrība pilsētā" un 20. gadsimtā Latvijā lietoto elektroierīču izstādi "Elektrība dara visu!". Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
2. Enerģētikas muzeja krātuve Iespēja apskatīt muzeja krātuvi muzeja darbinieka pavadībā (ar/bez muzeja pamatekspozīcijas un izstādes apskates). Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
3. Gida pakalpojums Pamatekspozīcijas un izstādes "Elektrība dara visu" apskate gida pavadībā, kā arī muzeja krātuvē. Latviešu un angļu valoda. Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā.
4. Izglītojoša nodarbība skolēniem "Iepazīsti elektrību!" Mērķauditorija: 1. – 5. klašu skolēni. Skolēni izzinās elektrību no seno grieķu eksperimentiem līdz videi draudzīgas enerģijas ražošanai mūsdienās, kā arī uzzinās kā darbojas elektrostacija. Nodarbībā pārrunāsim elektrodrošības jautājumus. Praktiskajā uzdevumā "Iededz spuldzīti!" skolēni attīstīs pētnieciskās prasmes un savstarpējo sadarbību. Nodarbības saturs atjaunots 2023. gadā. Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
5. Izglītojoša nodarbība "Ekspedīcija Enerģētikas muzejā" Mērķauditorija: ģimenes ar bērniem un 1. – 9. klašu skolēni. Ekspedīcija ir izzinošs piedzīvojums muzejā un enerģiski kopā pavadīts laiks ar ģimeni vai klases biedriem! Nodarbības ietvaros dalībnieki gida pavadībā dodas nelielā ekskursijā pa muzeju. Pēc tam saņem ekspedīcijas darba lapas un, radoši darbojoties, meklē atbildes uz jautājumiem par enerģētikas mantojumu, industrijas attīstību un enerģijas ražošanu AS "Latvenergo". Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
6. Izglītojoša nodarbība "UNESCO kolekcija" Mērķauditorija: 5. – 12. klašu skolēni, studenti. Sniedz zināšanas par Ķeguma spēkstacijas celtniecību 1936. – 1940. gadā, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis Eduards Kraucs (1898–1977). Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma". Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
7. Izglītojoša nodarbība "Videi draudzīga enerģija" Mērķauditorija: 7. – 9. klašu skolēni. Nodarbība veicinās pētnieciskās prasmes un radošu mācīšanos. Skolēni saņems darba lapas un veiks pētniecisku darbu, izzinot elektroenerģijas ražošanas veidus, izmantotos resursus un to priekšrocības. Kopīgi pārrunājot izpētīto, jaunieši uzzinās arī par klimatneitralitāti un AS "Latvenergo" pienesumu tās veicināšanā. Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
8. Izglītojoša nodarbība "Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas" Mērķauditorija: 6. – 12. klašu skolēni, studenti un citi interesenti. Sniedz ieskatu hidroenerģētikas pirmsākumos Latvijā, stāsta par Daugavas hidroelektrostacijām un videi draudzīgas elektroenerģijas ražošanu. Nodarbības saturu papildina kinohronikas no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva. Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
9. Izglītojoša nodarbība "Rīgas elektroapgādes vēsture 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta pirmajā pusē" Mērķauditorija: 6. – 12. klašu skolēni, studenti un citi interesenti. Sniedz informāciju par elektroapgādes pirmajiem soļiem Rīgā 19. gadsimta beigās, kā arī par elektroenerģētikas straujo attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē, izvirzot Rīgu līdera pozīcijās Baltijas valstu lielāko pilsētu vidū. Latviešu valoda. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
10. Krājuma priekšmetu digitālo attēlu iegūšana Enerģētikas muzeja vadītājam iesniedzot rakstisku iesniegumu, nosūtot uz e-pasta adresi: muzejs@latvenergo.lv
11. Krājuma priekšmetu fotografēšana, filmēšana pētnieciskā vai izglītojošā nolūkā ar tiesībām publicēt vai filmēšana komerciāla rakstura produktu radīšanai Enerģētikas muzeja krātuve pieejama interesentiem muzeja darbinieka pavadībā, iepriekš piesakoties. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
12 Krājuma priekšmetu deponēšana neakreditētiem muzejiem, institūcijām vai personām Enerģētikas muzeja vadītājam iesniedzot rakstisku iesniegumu, nosūtot uz e-pasta adresi: muzejs@latvenergo.lv
13. Muzeja suvenīri Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
14. Semināru telpas noma Telpa semināriem un izglītojošiem pasākumiem līdz 25 personām. Ir daudzfunkcionāls interaktīvais ekrāns. Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums.
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

Normatīvie akti

Muzeja iekšējie normatīvie akti:
Normatīvie akti Muzeja iekšējā normatīvā akta nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
2. Noteikumi par krājumu Noteikumi par Enerģētikas muzeja krājumu 07.09.2016 Nr. NOP051
3. Nacionālā krājuma aizsardzība Enerģētikas muzeja rīcības plāns ārkārtas situāciju gadījumā 24.05.2016 Nr. RP004
Citi muzeja iekšējie normatīvie akti:
N.p.k. Nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
1. Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas nolikums 23.08.2016 Nr.NP074
2. Enerģētikas muzeja krājuma drošības instrukcija 23.08.2016 Nr. ID090
3. Instrukcija par Enerģētikas muzeja Pētniecības materiālu kopumu 01.07.2016 Nr. ID088
4. Enerģētikas muzeja instrukcija krājuma priekšmetu vērtības noteikšanai naudas izteiksmē 01.07.2016 Nr. ID080

Krājums: pamatinformācija

Kopējais krājuma vienību skaits 2023.gada beigās:

31035

t. sk. pamatkrājuma vienību skaits:

28186

Krājuma papildināšana

Kopējais jauniegūto vienību skaits:

5

t.sk. pamatkrājuma vienību skaits:

2

Jaunieguvumi (izņemot pirkumus):
Papildināšanas veidi Skaits Pamatkrājuma jaunieguvumu skaits
2. Dāvinājumi 5 2

Izņemšana no muzeja krājuma

Kopējais izņemto vienību skaits:

470

No pamatkrājuma izņemto vienību skaits:

280

No pamatkrājuma izņemtās vienības:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Vienību skaits Izņemšanas pamatojums Rīkojuma Nr., datums
1. Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija 279 Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas 27.02.2003. protokollēmums Nr. 1, Kultūras ministrijas 13.04.2023. lēmums Nr. 2.5-2-7 "Par Nacionālā krājuma priekšmetu atsavināšanu" un AS "Latvenergo" Galvenā izpilddirektora 11.05.2023. lēmums Nr. 756 "Par priekšmetu izņemšanu no Enerģētikas muzeja krājuma". Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija neatbilst Energētikas muzeja misijai un nodota Daugavas muzejam. Nr. 2.5-2-7., 13.04.2023.
2. Automašīna "Moskvich", modelis 424 1 Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas 18.08.2003. protokollēmumu Nr. 6, Kultūras ministrijas 21.06.2023. rīkojumu Nr. 2.5-1-110 "Par muzeja priekšmeta izņemšanu no Nacionālā muzeju krājuma" un saskaņā ar AS "Latvenergo" Galvenā izpilddirektora 22.08.2023. lēmumu Nr. 1209 "Par priekšmetu izņemšanu no Enerģētikas muzeja krājuma". Automašīna nodota Rīgas Motormuzejam saglabāšanai. Nr. 2.5-1-110., 21.06.2023.
No palīgkrājuma izņemtās vienības:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Vienību skaits Izņemšanas pamatojums Rīkojuma Nr., datums
1. Automašīna VAZ 21213 1 Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas 18.08.2023. protokollēmums Nr. 6. un AS "Latvenergo" Galvenā izpilddirektora 22.08.2023. lēmums Nr. 1209 " Par priekšmetu izņemšanu no Enerģētikas muzeja krājuma". Automašīna nodota Rīgas Motormuzejam saglabāšanai.
2. Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija, skaņuplates, slikti saglabājušies un muzeja misijai neatbilstoši priekšmeti , 186 Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas 27.04.2023. protokollēmums Nr. 2. un AS "Latvenergo" Galvenā izpilddirektora 11.05.2023. lēmums Nr. 756 "Par priekšmetu izņemšanu no Enerģētikas muzeja krājuma". Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija neatbilst Energētikas muzeja misijai un nodota Daugavas muzejam. Skaņuplates nodotas Rakstniecības un mūzikas muzejam. Slikti saglabājušies priekšmeti utilizēti.
No apmaiņas krājuma izņemtās vienības:
N.p.k. Priekšmets/ priekšmetu grupa Vienību skaits Izņemšanas pamatojums Rīkojuma Nr., datums
1. Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija 3 Enerģētikas muzeja Krājuma komisijas 27.04.2023. protokollēmums Nr. 2. un AS "Latvenergo" Galvenā izpilddirektora 11.05.2023. lēmums Nr. 756 "Par priekšmetu izņemšanu no Enerģētikas muzeja krājuma". Salaspils zinātniskā kodolreaktora vēstures liecību kolekcija neatbilst Energētikas muzeja misijai un nodota Daugavas muzejam.

Krājuma esības pārbaude

Krājuma vienību skaits, kam veikta esības pārbaude:

1591

Datorizēta krājuma uzskaite

Kopkatalogā ievadīto krājuma vienību kopskaits:

3137

Citās informācijas sistēmās ievadītās vienības:
Sistēmas nosaukums un internetvietne Uzskaitīto vienību kopskaits Pārskata gadā ievadīto vienību skaits Izmantotā programmatūra
Vietne Virtuālais enerģētikas muzejs - https://energetikasmuzejs.lv/#/ 3800 300

Muzeja pētnieciskais darbs

Darbu kopskaits 2023.gadā:
Zinātniskā darbība Sagatavots Publicēts
1. Referāti, ziņojumi, raksti 2 2
Izstāžu un ekspozīciju plānu skaits:

1

no tiem realizēti:

1

Izglītojošo programmu scenāriju skaits:

2

no tām uzsāktas īstenot:

1

Pētnieciskā darba tēmas:
N.p.k. Autors Pētnieciskā darba nosaukums Uzsākts Plānots pabeigt Darba mērķis Izstrādes stadija
1 Ina Lastovecka, Ginta Zālīte TEC-2 vēsture 04.09.2023 22.12.2023 Publikācija un digitāla izstāde interneta vietnes "Virtuālais enerģētikas muzejs" produktos Pabeigts
2 Ina Lastovecka, Ginta Zālīte "Latvenergo" zīmola attīstība 02.06.2023 31.05.2024 Publikācija, digitālas izstādes tēma, jaunas ekspozīcija ietvaros Sagatavota publikācija
3 Ginta Zālīte Elektroenerģētikas attīstība Latvijā 20. gadsimtā 02.01.2023 22.12.2023 Interneta vietnes "Virtuālais enerģētikas muzejs" digitālo produktu satura izstrāde Pētījumu rezultāti ietverti interneta vietnes "Virtuālais enerģētikas muzejs" produktos
4 Ginta Zālīte, Vineta Ungailo Ķeguma HES celtniecība Herberta Knolbaha-Tomberga krāsu diapozitīvos 03.07.2023 17.11.2023 Pētījuma rezultātus plānots publicēt Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja izdevumā "Krāsainā Latvija" Pētījumu rezultāti ietverti interneta vietnes "Virtuālais enerģētikas muzejs" produktos
Publicētie pētnieciskie raksti:
N.p.k. Autors Nosaukums Izdevums, kurā publicēts Apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Ina Lastovecka, Ginta Zālīte "TEC-2 — divas jubilejas uz nākotnes sliekšņa" Žurnāls "Latvenergo Vēstis" 2 lpp.
2 Ina Lastovecka, Ginta Zālīte "Latvenergo koncerna logotipam — 15" Žurnāls "Latvenergo Vēstis" 2 lpp.
Realizēto izstāžu un ekspozīciju plāni:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Izstādes/ ekspozīcijas nosaukums Izstādes/ ekspozīcijas plāna apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Ginta Zālīte Digitāla izstāde "TEC-2 — no iedarbināšanas līdz mūsdienām" 14 lpp.
Pārskata gadā uzsākto izglītojošo programmu scenāriji:
N.p.k. Autors/ sastādītājs Programmas nosaukums Izglītojošās programmas mērķis Scenārija apjoms (zīmju/lpp. skaits)
1 Zane Nemme "Videi draudzīga enerģija" Padziļināt skolēnu izpratni par klimatneitralitāti un videi draudzīgas enerģijas ražošanu. Izvērtēt enerģijas ražošanai nepieciešamos resursus. Veicināt skolēnu pētnieciskās prasmes un radošu mācīšanos. 12 lpp.
2 Zane Nemme "Iepazīsti elektrību!" Padziļināt skolēnu izpratni par elektrību — no seno grieķu eksperimentiem līdz videi draudzīgas enerģijas ražošanai mūsdienās. Veicināt skolēnu pētniecisko prasmju attīstīšanu un savstarpējo sadarbību. (Pilnībā atjaunots 2012. gadā izstrādātās nodarbības saturs. Nodarbībā iekļauts praktiskais uzdevums). 14 lpp.

Krājuma zinātniskā inventarizācija

Jaunizveidotas zinātniskā apraksta kartītes:

20

Muzeja apmeklējums

Muzeja apmeklējums 2023.gadā:
Apmeklētāju veidi Apmeklējumu skaits
Apmeklējumu skaits kopā 5789
Individuālie 453
Pārējie 2400
Apmeklētāji grupās 2936
Skolēni grupās 1919
Ārzemnieki grupās 199
Pārējie grupās 818
T. sk. bezmaksas apmeklējumu skaits:

5079

Muzeja pieejamība

Dienu skaits gadā, kad muzejs atvērts apmeklētājiem:

302

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem:

2411

Stundu skaits gadā, kad muzejs pieejams apmeklētājiem brīvajā laikā:

792

Muzeja izglītojošās aktivitātes

Muzeja darbinieku vadīto ekskursiju skaits muzejā:

80

Lekciju skaits muzejā:

2

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – norišu skaits:

26

Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem – dalībnieku skaits:

624

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – norišu skaits:

0

Muzeja izglītojošās programmas kā mūžizglītības sastāvdaļa – dalībnieku skaits:

0

Citu muzeja rīkoto pasākumu skaits:

1

t. sk. muzejā:

1

Lekcijas:
N.p.k. Lektors Lekcijas tēma Lekciju skaits Klausītāju skaits Auditorijas sastāvs
1 Ina Lastovecka Latvenergo koncerna vēsture 2 58 Latvenergo koncerna jaunie darbinieki
Muzeja izglītojošās programmas, pieskaņotas izglītības vadlīnijām un standartiem (pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un skolēniem):
N.p.k. Autors Nosaukums Gads, kad programma uzsākta Norišu skaits Dalībnieku skaits Auditorijas sastāvs
1 Zane Nemme Iepazīsti elektrību! 2023 26 624 skolēni
2 Zane Nemme Videi draudzīga enerģija 2023 0 0 skolēni
Tematiskie (muzejiskie) pasākumi:
N.p.k. Pasākuma nosaukums Norises laiks Norises vieta Pasākumu skaits Dalībnieku skaits Dalībnieku sastāvs
1 Muzeju nakts-2023 publiskais pasākums "Enerģijas radīšana" 13.05.2023. muzejs, Ķeguma prop.7/9, Ķegums 1 2400 Dažāda vecuma apmeklētāji

Citas aktivitātes apmeklētāju ērtībām

Pakalpojumi un piemērotas vides nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti:
Piemērota vide Vispārīgs situācijas raksturojums Pārskata gadā paveiktais Ieceres (norādot projekta stadiju: skiču projekts, uzsākta īstenošana u.tml.)
1. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem Personām ar kustību traucējumiem ir pieejama muzeja pamatekspozīcija un krātuve Ķeguma prosp. 7/9., Ķegumā. 20. gadsimtā Latvijā lietoto sadzīves elektroierīču izstādi "Elektrība dara visu!", kas atrodas ēkas 2. stāvā, personām ar kustību traucējumiem ir iespēja aplūkot Enerģētikas muzeja audiogidā. Ķeguma prosp. 7/9, Ķegumā autostāvvietā (pie ieejas Enerģētikas muzejā) ir divas speciāli marķētas autostāvvietas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri ir ieradušies ar personīgo autotransportu. 2023. gadā pabeigta muzeja krājuma konsolidācija, un muzeja krājums atrodas vienuviet - Ķeguma prosp. 7/9, Ķegumā. Publiski krātuve apmeklētājiem pieejama no 13.05.2023. Tā ir pieejama arī personām ar kustību traucējumiem. 2023. gadā izstrādātais muzeja audiogids personām ar kustību traucējumiem nodrošina iespēju aplūkot ekspozīcijas ēkas 2. stāvā esošo 20. gadsimtā Latvijā lietoto sadzīves elektroierīču izstādi "Elektrība dara visu!".
2. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem Nav nodrošināta piemērota vide un pakalpojumi.
3. Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem Daļēji nodrošināta vide un pakalpojumi. Enerģētikas muzeja audiogids personām ar dzirdes traucējumiem nodrošina iespēju uzzināt par 20 ekspozīcijā apskatāmajiem eksponātiem, lasot audiogida tekstu viedierīcē. Tāpat ir iespēja izspēlēt spēli par Daugavā mītošajām zivīm. 2023. gadā izstrādātais muzeja audiogids personām ar dzirdes traucējumiem nodrošina iespēju uzzināt par 20 ekspozīcijā apskatāmajiem eksponātiem, lasot audiogida tekstu. Tāpat ir iespēja izspēlēt spēli par Daugavā mītošajām zivīm.
4. Cilvēkiem ar cita veida traucējumiem vai ierobežojumiem Nav nodrošināta piemērota vide un pakalpojumi.
Pasākumi sabiedrības viedokļa izzināšanai par muzeja darbu:

Enerģētikas muzejā kopumā izmanto trīs apmeklētāju apmierinātības vērtēšanas termināļus: pamatekspozīcijā Ķegumā terminālis (Net Promoter Score- NPS mērījumiem) darbojas (no 02.2019.), Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijā terminālis apmeklētāju viedokļu noskaidrošanai (no 08.2019.) un digitālajā izstādē "Muzeja krājuma kolekciju izlase" (Ķegumā) ir izstrādāta iespēja apmeklētāju apmierinātības vērtēšanai (no 10.2020.).

Izstādes muzejā pārskata periodā

Izstāžu skaits muzejā 2023.gadā:

3

t. sk. atklātas pārskata periodā:

0

t. sk. no muzeja krājuma:

3

Izstādes ārpus muzeja pārskata periodā

t. sk. atklātas pārskata periodā:

0

Ekspozīcijas muzejā

Pastāvīgo ekspozīciju skaits:

2

no tām pārskata periodā atklātās ekspozīcijas:

0

Pārskata periodā pilnveidotās ekspozīcijas (saturiski, mākslinieciski, informatīvi):
N.p.k. Ekspozīcijas nosaukums Finansējuma avots Piezīmes
1 Ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" papildināta ar interaktīvu eksponātu "Pilsētas enerģija" AS "Latvenergo"
2 Ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" papildināta ar audiogidu ekspozīcijas interaktīvai izzināšanai AS "Latvenergo"

Starptautiskā sadarbība

Starptautiskā sadarbība 2022.gadā:
N.p.k. Nosaukums, norises vieta Pasākuma/ projekta mērķis Norises laiks Sadarbības partneris Pilsēta Valsts
1 Eiropas vēstures nams Eiropas valstu sadarbības un enerģētikas vēstures liecību popularizēšana 02.2017.-30.06.2027. Eiropas Vēstures nams, Brisele, Beļģija (Eastman–building, Parc Lėopold, Rue Belliard 135, B-1000 Brussels, Belgium). Brisele Beļģija

Muzeja ēkas

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Enerģētikas muzeja pamatekspozīcija Ķeguma prosp. 7/9, Ķegumā Juridisko personu īpašums 1905
Pamatekspozīcijas paviljoni ar eksponētiem muzeja priekšmetiem Ķeguma prosp. 7/9, Ķegumā Juridisko personu īpašums 1997
Enerģētikas muzeja krātuve Ķeguma prospektā 7/9, Ķegumā Juridisko personu īpašums 1995
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Enerģētikas muzeja ekspozīcija Ķeguma prosp. 7/9 Ķegumā
Muzeja ekspozīcijas paviljoni (2 gab.)
Enerģētikas muzeja krātuve Ķeguma prosp. 7/9, Ķegumā

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

829

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 286
Krājuma telpas 254
Pārējās telpas 289
Telpās ir iespējamas norises:

Konferences, semināri

Datortehnikas izmantojums

Bezmaksas Wi-Fi:

Izmaiņas darbībā

Izmaiņas darbībā:

2023. gadā veikta krājuma konsolidācija- pabeigta krājuma pārvešana no Andrejostas ielas 19, Rīgā uz Enerģētikas muzeju Ķeguma prosp. 7/9. Veikta krājuma priekšmetu optimizācija. Krātuve pieejama apmeklētājiem no 13.05.2023. Jaunās krātuves apskate tiek piedāvāta kā pakalpojums muzeja apmeklētājiem muzeja darbinieka pavadībā. Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija no 27.01.2023. uz laiku apmeklējumiem slēgta. No 01.03.2024. likvidējot AS "Latvenergo" Starptautisko attiecību un korporatīvās sociālās atbildības funkciju, Enerģētikas muzejs kā struktūrvienība tiek iekļauts Mārketinga funkcijā, saglabājot visas pašreizējas muzeja darbinieku 4 darba vietas.