Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Ģertrūdes ielas teātris

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Teātri >> Nevalstisks teātris
 Ģertrūdes iela 101A, Rīga, LV-1009
 Andrejs Jarovojs
 

Apraksts

 2009
 
Ģertrūdes ielas 101a nams celts 1954.gadā Remontceltniecības pārvaldei nr. 2. Kā pieklājas, ēkā bija arī aktu zāle ar skatuvi, padomju laiku ampīra dekoriem, sirpjiem un āmuriem. Savu mazliet padzīvojušo greznību zāle saglabājusi, arī nonākot ĢIT pārziņā.
Teātra grupa United Intimacy, ko savulaik dibināja Viesturs Kairišs, Ģertrūdes ielas 101a zālē nokļuva pēc sludinājuma 2009.gada rudenī, meklējot telpas slovēņu horeogrāfa Branko Potočana un režisora Andreja Jarovoja kopdarbam, dejas izrādei Männersache/Vīru lietas. Izrādes veiksme viena mēneša īres līgumu rosināja pagarināt uz vēl vienu, tad vēl. Kopīgos meklējumos dzima jaunās vietas nosaukums – Ģertrūdes ielas teātris.
 
Vērtības: aktualitāte, jūtīgums, radoši meklējumi, drosme, atvērtība, profesionalitāte, pārdomāta mērķtiecība.

 
Ģertrūdes ielas teātris ir laikmetīgās mākslas skatuve, kas piedāvā skatītājam pašmāju un ārvalstu mākslinieku un to apvienību veidotas teātra, dejas un starpdisciplinārās izrādes, koncertus un izstādes. 7 gadu laikā Ģertrūdes ielas teātris ieņēmis stabilu vietu Latvijas kultūras telpā, kur savas idejas īstenojuši ne tikai jaunie mākslinieki, bet arī spilgtākie vidējās paaudzes Latvijas režisori, kas regulāri strādā arī valsts teātros. Ģertrūdes ielas teātris ir atvērts mākslas eksperimentiem, tāpat arī labprāt piedalās dažādu ar mākslu un izglītību saistītu projektu īstenošanā. Teātra mērķis ir būt par platformu diskusijai un domu apmaiņai starp māksliniekiem un skatītājiem par aktuāliem vēstures jautājumiem un laiku un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Juridiskais statuss

 Miera iela 16-4, Rīga, LV-1001