Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Dramaturgu teātris

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Teātri >> Nevalstisks teātris
 Krišjāņa Barona iela 130 k-3, Rīga, LV-1012
 Hermanis Paukšs
 
 

Apraksts

 2007
 
2006.gadā Latvijas Dramaturgu ģildes vadītājs Dainis Grīnvalds gatavojās mūsdienu latviešu lugu lasījumu skatei „IESKATS” un uzaicināja režisoru un dramaturgu Hermani Paukšu iestudēt astoņas latviešu autoru lugas.
2007. gada 17. martā uz Leļļu teātra skatuves tika nospēlētas H.Paukša „Pirmā sniega sindroms” un „Baloža skelets”. Skatītāju atsaucība bija tik vētraina, ka radošais kolektīvs nolēma arī pēc skates palikt kopā un turpināt latviešu dzīvo autoru lugu iestudēšanu. Tā 2007. gada 17. martu Dramaturgu teātris uzskata par savu dzimšanas dienu.
2007. gada jūlijā Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādes piedzīvoja D.Grīnvalda „Rieteklīša uzaušana” un „Kasandra”, novembrī Nacionālā teātra Aktieru zālē – Jāņa Jurkāna „Veca, veca pasaka” un „Virtuss”, decembrī uz Jaunā Rīgas teātra lielās skatuves – Andra Zeibota „Mutabor” un „Kīntairas rags”.
2008. gads pagāja Ādažu Kultūras namā, iestudējot Leldes Stumbres lugas „Pāris – nepāris” un „Garais dancis”, izbraucot viesizrādēs un meklējot vietu, kur apmesties uz pastāvīgu dzīvi.
2009. gada sākumā Dramaturgu teātris iekārtojās Rīgas Latviešu biedrības namā, kur tika uzņemta 1. aktiermeistarības studija, taču, krīzei sākoties, pārcēlās uz Krišjāņa Barona ielu 130, bijušās Rīgas Elektromehāniskās rūpnīcas 3. korpusu, kur atrodas arī tagad.
Līdz Kamerzāles remonta pabeigšanai Dramaturgu teātris turpināja viesoties ar izrādēm pie citiem, pašu telpās rādot tikai studiju izrādes radiem un draugiem. Taču kopš 2012. gada 16. aprīļa teātris funkcionē kā pilnvērtīgs stacionārs teātris, aicinot uz izrādēm plašu skatītāju loku.
 
Dramaturgu teātris ir neatkarīgais teātris, kurā tiek iestudēti tikai dzīvo latviešu autoru darbi, tas ir dibināts ar mērķi veicināt latviešu dramaturģijas attīstību. Kā Dramaturgu teātra biedri savas lugas uz skatuves ir ieraudzījuši gan vecmeistari Andris Zeibots, Dainis Grīnvalds, Hermanis Paukšs, Jānis Jurkāns un Lelde Stumbre, gan jaunie dramaturgi Adrians Briedis-Makovejs, Andris Silamiķelis, Jānis Strods un Andris Ūdris. Pie lugu rakstīšanas ir ķērušies vēl daži mūsu biedri, ko Dramaturgu teātra vide un šeit iegūtā pieredze ir iedrošinājusi izmēģināt roku šajā žanrā. Mēs izturamies pret iesācējiem bez augstprātības un atbalstām katra pirmos soļus radošajā darbā. Dramaturgu teātrī galvenokārt spēlē pašu audzināti aktieri, citu teātru aktierus izmantojam reti. Šā iemesla dēļ arī uzņemam aktiermeistarības studijas, lai papildinātu Dramaturgu teātra trupu.