Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria"

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Nevalstiskas organizācijas >> Vēstures, muzeju nozare
 Asūnes iela 2-13, Dagda, Dagdas nov., LV-5674
 Aivars Arnicāns
 
 

Apraksts

 2010
 
Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria" ir reģistrēta UR 2010.gada 23.augustā, lai juridiskā statusā turpinātu iesākto darbu novadpētniecības vēstures izpētē, dokumentēšanā, senu interesantu eksponātu izglābšanā no iznīcināšanas.

 
Biedrības ilgtermiņa mērķis ir sekmēt Dagdas novada, Latgales reģiona kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un sociāli ekonomisko attīstību, tūrisma objektu izveidošanu.
 
Mērķa sasniegšanai tiek veicināta sabiedrības integrācija, tolerance, palīdzība, apzināta Latgales amatniecības vēsture, tradīcijas un sekmēta šo tradīciju turpināšana. Biedrība sadarbojas ar pašvaldību, mācību iestādēm, ar lauku sētu īpašniekiem, reliģiskām organizācijām, u.c.

Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria" ir izveidojusi pilsētā Dagdas novada vēstures muzeju, veic darbu novada kultūrvēstures mantojuma un tradīciju saglabāšanā. Vēstures ekspozīcija, kura izvietota Dagdas Vsv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcas draudzes jaunajā izstāžu zālē pilsētas centrā, ir kļuvusi par Dagdas pilsētas vizītkarti, un to ir apmeklējuši daudzi tūristi, delegācijas, ārzemju viesi, vēsturnieki, universitātes studenti, novada skolu un bērnudārza audzēkņi. Biedrība organizē novada daiļamatniecības izstādes, ekspedīcijas, veic foto un video galeriju prezentācijas.
Šogad biedrība un muzejs svin septembrī piecu gadu pastāvēšanas jubileju

Juridiskais statuss

 Biedrība
 Asūnes iela 2-13, Dagda, Dagdas nov., LV-5674

Reģistrācija

 40008164354
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
Pēc pieteikuma
Piedāvājums

Pakalpojumi