Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Biedrība "Žaņa Lipkes memoriāls"

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Nevalstiskas organizācijas >> Vēstures, muzeju nozare
 Mazais Balasta dambis 8, Rīga, LV-1048
 

Apraksts

 2000
 
Biedrības “Žaņa Lipkes memoriāls” dibinātājiem – uzņēmējam Mārim Gailim, Starptautiskā kino foruma “Arsenāls” goda direktoram Augustam Sukutam un Žaņa Lipkes vedeklai Ārijai Lipkei - iecere izveidot memoriālu radās 2000. gadā, pēc piemiņas plāksnes atklāšanas pie mājas Ķīpsalā, Mazā Balasta ielā 8. Šo cilvēku un viņu domubiedru kopīgais mērķis ir pievērst kā vietējās, tā arī starptautiskās sabiedrības uzmanību Žaņa Lipkes vēsturiskajam fenomenam un piesaistīt finansiālos līdzekļus laikmetīga memoriāla izveidošanai Rīgā.
 
2000. gada Lieldienās atklājot piemiņas plāksni pie Žaņa Lipkes mājas, Valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga sacīja:
“Otrajā pasaules karā nacistu okupācijas laikā visai ebreju tautai, tāpat arī čigāniem un daudziem citiem, tika atņemta viņu patiesā vērtība kā cilvēkiem. Tajā laikā Žanis Lipke vadījās pēc citas likumības, viņš vadījās pēc tā likuma, kas saka mīlēt sev tuvāku kā sevi pašu. [..]
Būtu ļoti jauki, ka kādu dienu šī vēsturiskā vieta varētu kļūt par piemiņas vietu nākamajām paaudzēm, ar kuriem varam lepoties, un lai mūsu bērni paaudžu paaudzēs un tāpat arī viesi varētu redzēt, ka šeit ir palikušas liecības par kādu unikālu cilvēku, par kādu unikālu notikumu.”

Juridiskais statuss

 Biedrība

Reģistrācija

 40008086312