Kolektīva kontaktinformācija

Adrese:

Dārza iela 4/8, Liepāja, LV-3401

Vadītājs:

Ilma Rubene

Tālrunis:

29733310

E-pasts:

@

Kolektīva piederība

Dibināšanas gads:

1958

Statuss:

Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

Sākums:

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs tautas lietišķās mākslas studijas „KURSA” pamatus 1958.gadā likusi tekstilmāksliniece Erna Ošele, izveidojot audēju un rokdarbnieču pulciņu. Gadu gaitā pulciņš veidojās par vienu no lielākajām studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām. 1965.gadā pulciņa vadību pārņēma ilggadējā studijas dalībniece, Tautas daiļamata meistare Erna Pumpure. No 1993.gada studiju vada Tautas daiļamata meistare Ilma Rubene. Studijas mākslinieciskā konsultante ir Milda Dīriņa. „KURSAS” dalībnieki ierosmi rod tautas mākslā, īpaši pievēršoties un izceļot Lejaskurzemes novada tradīcijas. Pašlaik studijā dažādās sekcijās darbojas vairāk kā 50 dalībnieki – rokdarbnieces, audējas, adītājas, pinēji, dzintara apstrādātāji, keramiķi un kokapstrādātāji.

Darbība:

TLMS „KURSA” meistari savus darbus rādījuši ne tikai Baltijas valstīs, bet arī tālu pasaulē: Gruzijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Ungārijā, Holandē, Skandināvijas valstīs, kā arī citos kontinentos – Kanādā, Šrilankā, Bolīvijā, Japānā un Ķīnā. Studijas „KURSA” rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, meistari cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm. To apliecina arī TLMS „KURSA” dalībnieku pievēršanās moderno rokdarbu veidiem, piemēram, šķīstošās plēves tehnikai. Dziesmu un deju svētkiem veltītās izstādes un studijas jubileju izstādes vienmēr ir dalībnieku un darbu skaita ziņā visbagātākās un tām meistari vienmēr īpaši gatavojas. 2018.gadā Liepājas muzejā bija skatāma studijas 60 gadu jubilejas izstāde “Rakstu līkloči”, kurā bija redzamas dažādas segas, lakati, cimdi, pašdarināti tērpi, dzintara rotas, pinumi un keramika, kā arī Dziesmu un deju svētku izstādes eksponāti. TLMS “Kursa” rīko ne tikai oriģinālizstādes, bet ik gadu piedalās arī citos pasākumos – Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā pasākumā “Radošais nemiers”, izstādē “Pastaiga Liepājā” un citos. Meistaru redzesloks regulāri tiek paplašināts, apmeklējot notikumus, seminārus un meistarklases ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Studijas “KURSA” meistares piedāvā: - lekcijas par etnogrāfijas tēmām (Kurzemes novada cimdi, etnogrāfisko rakstu elementi); - amatu demonstrējumus (aušana, tamborēšana, tapošana, vilnas vērpšana).

Nodarbības notiek:

Nodarbību vieta: Lietišķās mākslas centrs “Dārza iela” (Dārza iela 4/8, Liepāja) Konsultācijas: Pirmdienās pl. 15.00 – 17.00 Ceturtdienās pl. 13.00 – 15.00 Atvērtās darbnīcas: 1.04. – 30.09. Pirmdiena – piektdiena pl. 10.00 – 17.00 1.10. – 31.03. Pirmdiena – piektdiena pl. 11.00 – 16.00 Brīvdienās radošo darbnīcu apmeklējumus vai grupas pieteikt iepriekš.

Pārskata periods
2020
Statistikas dati tiek ielādēti!

Kolektīvs pārskata periodā

Dziesmu svētku kustības dalībnieks:

Vecuma grupa:

Pieaugušo

Dzimuma grupa:

Jauktie

Dalībnieku skaits:

46