Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Durbes sieviešu koris "Durbe"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Koris >> sieviešu
 Skolas iela 5, Durbe, Durbes nov., LV-3440
 Renārs Juzups
 29648730

Kolektīva piederība

 1865
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Stiprināt un saglabāt kultūras mantojumu Durbes novadā un popularizēt kora dziedāšanas tradīcijas.
Popularizēt latviešu kora mūziku arī aiz Latvijas valsts robežām.
 
Kora dziedāšanas tradīcijas Durbē senas. Durbes skolotājs Šēfers sapulcināja dziedātajus un pirmo reizi publiski uzstājās Ziemeļdurbes mazajā kapsētā par godu Durbes mācītājam, vienam no latviešu literatūras aizsācējiem Baumbaham. 1865. gada 19. augustā tika nodziedāta daudzbalsīga motete. Šo arī uzskatām par kora dziedāšanas sākumu Durbē.
Kā zināms, mūsu dziesmu svētki izauguši no vācu tradīcijas. Repertuārs Rīgā, Rēvelē, Mītavā (Jelgavā) vācisks. Pirmie kurzemnieku dziedāšanas svētki 1870. gada 26. jūnijā Dobelē notiek krāšņi un jūsmīgi. Vienīgi Durbes koris šais svētkos piedalījās no Liepājas puses.
Vēsturisku notikumu iespaids uz kultūras norisēm vienmēr bijis. Koris dažādos sastāvos spējis izdzīvot cauri kariem un pārmaiņu laikiem. Spilgtas lappuses kora vēsturē ierakstījuši to diriģenti – Balčus, Reinholds, Ludvigs Leitis, Dzintra Pupaine, Sanita Vītuma, Daiga Ozola. Pēdējos 13 gadus kori vada Aiga Tiltiņa. 2002. gadā koris Aigas Tiltiņas vadībā plūc laurus Vispārējo Dziesmu svētku koru karos Rīgā, iegūstot I vietu mazpilsētu sieviešu koru grupā valsts mērogā.
2013. gadā notiek kora vadītāja maiņa. Sāk strādāt diriģents Renārd Juzups. Koris piedalījās XXV Dziesmu un XV Deju svētkos Rīgā. Rudenī, kopīgi ar vīru kori no Berlīnes, koncertēja Svētā Jāņa baznīcā Rīgā. Ar garīgo dziemu repertuāru Ziemassvētku laikā koncertus sniedza baznīcās un kultūras iestādēs. 2014. gadā piedalījās koru olimpiādē Rīgā, kā arī pabija koncertbraucienā vasarā uz Austriju.Sniedz koncertu Mosēdes baznīcā Lietuvā.
Korim raksturīga regulāra aktīva koncertdarbība. Sadraudzības saites kori vieno ar vairākiem Latvijas koriem un cita tipa kolektīviem. Veiksmīga veidojusies sadarbība ar redzamiem Latvijas komponistiem, kuri rakstījuši korim dziesmas – Ilzi Arni, Selgu Menci. 2012. gada decembrī realizējās iecere- Andra Kontauta autorkoncertu Liepājā.
Koris pateicas visiem atbalsta punktiem – publikai, Durbes kultūras nama vadībai, pašvaldībai – par iespēju veiksmīgi un radoši strādāt.
 
Trešdienās plkst. 19.00-21.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Pieaugušo
 Sieviešu
 35
 
Aktivitātes 2011.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2014.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 
Aktivitātes 2017.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Atzinības

Iegūtās atzinības