Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Degumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs "Degumnieki"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> vidējās paaudzes
 Skolas iela 4, Degumnieki, Ošupes pag., Madonas nov., LV-4833
 Mārtiņš Mežulis
 Ilze Melngaile
 25622223

Kolektīva piederība

 1986
 Kultūras centra kolektīvs
 Degumnieku tautas nams

Kolektīva raksturojums

 
Šis kolektīvs Degumnieku tautas namā darbojas visilgāk.Tālajā 1986.gadā kolektīvs darbu sāka kā jauniešu deju kolektīvs kopā ar savu vēl pavisam „zaļo” deju skolotāju Anitu Tropu.Tika studēti apraksti, visi kopīgi mācījās veidot deju pēc zīmējumiem.
 
Saglabāt latviešu tautu dejas tradīcijas, virzīties uz augstāku mākslinieciskā snieguma kvalitāti.Rast iespēju kopā būt cilvēkiem, kam deja ir sirdī, kas kopā jūtas labi.
 
Ja paskatās pagātnē, tad tautu dejas Anitas Tropas vadībā dejojuši gandrīz visi Degumnieku pamatskolas skolēni – vispirms skolā, tad tautas nama kolektīvos.Par tradīciju kļuva koncerti pavasarī, kur savu varēšanu rādīja visu paaudžu dejotāji.Vēlāk radās doma veidot deju uzvedumus pēc kāda konkrēta scenārija – „Īstā līgaviņa”, „Čaka ielas vīzijas”, „Brigadona”. Nevar nepieminēt arī Dziesmu un Deju svētkus.Iegūts rūdījums skatēs, izkopts dejas solis un atkal kāpiens pa kāpnēm augšup – dejotājiem pavērās iespēja dejot Eiropiādē Spānijā, Dānijā, Šveicē un Lietuvā.Kolektīvs radis iespēju piedalīties arī folkloras fetivālā Velsā.Laba sadarbība izveidojusies arī ar pārējiem Degumnieku TN kolektīviem. Patreiz kolektīvu vada aktīvs, jauns puisis, kurš savas deju gaitas arī uzsācis Anitas vadītajā kolektīvā, bet vēlāk savas prasmes nostiprinājis citos Latvijā atpazīstamos deju kolektīvos.Tas ir Mārtiņš Mežulis.
 
2x nedēļā
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Vidējās paaudzes
 Jauktie
 18
 
Piedāvājums

Izrādes, koncerti

 
Aktivitātes 2013.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Aktivitātes 2016.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2017.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Atzinības

Iegūtās atzinības