Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils novada Kultūras centra teātra trupa "Trešais variants"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Amatierteātris >> amatierteātris
 Dobeles iela 30, Daugavpils, LV-5404
 Inta Uškāne
 
 26362572

Kolektīva piederība

 1995
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Teātra trupa „Trešais variants” ir dibināta Daugavpils novada Kultūras centrā.
Pirmais teātra trupas mēģinājums datēts ar 1995.gada 4.oktobri.
Teātra trupā aktīvi darbojas 19 aktieri.
 
Iejūtoties dažādos tēlos un izdzīvojot dažādas dzīves, ļaut sev un skatītājiem pavērt durvis uz citu pasauli, kur prieka mirkļi mijas ar pārdomu brīžiem.
 
Teātra trupas ”Trešais variants” repertuārā ir bijušas ap 20 dažādu žanru izrādes. Iestudējumiem izmantoti gan latviešu mūsdienu autoru, gan klasiķu darbi, gan arī ārzemju autoru lugas. Teātra trupa ir piedalījusies Latvijas amatierteātru salidojumos Valkā, Dobelē, Jēkabpilī un Balvos.
Teātra trupai „Trešais variants” izveidoti divi videoklipi – trupas himnai „Misteria” un dziesmai „Pavediens”. Abu dziesmu teksta autore ir Linda Kilevica un mūzikas autors – Artūrs Uškāns.
Par teātra trupas „Trešais variants” tradīciju kļuvusi balvas „Zelta ola” pasniegšana, kas notiek vienu reizi piecos gados. Balvas autors ir trupas aktieris, mākslinieks Māris Čačka.
„Trešais variants” aktīvi iesaistās Daugavpils novada amatierteātru saieta „Spēlējam kopā” rīkošanā.
Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūras rīkotajā Latvijas amatierteātru „Gada izrāde 2009” Latgales reģiona skatē režisore Inta Uškāne saņēma diplomu par veiksmīgu Dž. B. Pristlija lugas „Roze un kronis” iestudējumu, bet Artūrs Uškāns – par šīs izrādes oriģinālmūziku.
Pēdējo gadu iestudējumi: R. Blaumanis „No saldenās pudeles”, Dž. B. Pristlijs „Roze un kronis” (drāma 1 cēlienā), Dž. B. Pristlijs „Tā turpiniet, māt!” (komēdija 1 cēlienā).
2011/2012. gadā teātra trupa iestudēja pirmo seriālizrādi amatierteātru vēsturē pēc P. Putniņa lugas "Gaidīšanas svētki", kas tika rādīda 4. sērijās: 1. sērija „Gaidot glābējkomandu”, 2. sērija „koncerta gaidās”, 4. sērija „Gaidīsim Pusiju”, 4. sērija „Tālu!...gaidām…Tālu!!!”. Izrādes iestudēšanā tika piesaistīti bērni un jaunieši no 7- 12 gadu vecumam.
Ar izrādi „Skroderdienas Silmačos. Millenium”, kas topusi pēc R. Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos” piedalījās XXV Vispārējajos latviešu Dziesmu un XV deju svētkos.
2014./2015. gada sezonā teātra trupa strādā pie izrādes V. Rūmnieks, A. Migla „Ērkšķu krekls, zvaigznes ceļš”. Izrāde veltīta Raiņa un Aspazijas 150. jubilejai.
 
Trešdienās no pl.18.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Visu vecumu
 Jauktie
 
Aktivitātes 2010.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Piedāvājums

Izrādes, koncerti

 
Aktivitātes 2012.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 
Aktivitātes 2013.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 
Aktivitātes 2014.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2015.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2016.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2017.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Atzinības

Iegūtās atzinības