Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils novada Kultūras centra tautas deju ansamblis "Līksme"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> jauniešu
 Dobeles iela 30, Daugavpils, LV-5404
 Aija Daugele
 
 25609662

Kolektīva piederība

 1969
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Kolektīvu izveidoja Irēna Braslavska. Pēc 10 gadiem tas ieguva Tautas deju ansambļa statusu. Kopš 1990.gada kolektīva vadību pārņēmusi horeogrāfe Aija Daugele.
Kopš 1980.gada tautas deju ansamblis „Līksme” ir bijis visu Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētku dalībnieks.
 
Ar staltu stāju, siltiem smaidiem, mirdzošām acīm un raitu dejas soli radīt līksmi gan pašu dejotāju, gan skatītāju sirdīs.
 
Tautas deju ansamblis „Līksme” piedalās konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs – Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Ukrainā, Spānijā, Francijā, Bulgārijā, Portugālē, Itālijā, Moldāvijā, Vācijā, Nīderlandē, Ungārijā. Tautas deju ansamblis „Līksme” aktīvi koncertē arī Latvijā, īpaši Daugavpils novada pagastos. Par tradīciju ir kļuvusi „Līksmes” piedalīšanās ikgadējā Vasarsvētku sadancī Vaboles pagastā.
1995., 1999. un 2016. gadā tautas deju ansamblis piedalās starptautiskā deju festivālā „Sudmaliņas”. Tautas deju ansamblis „Līksme” 1999. gadā kļūst par laureātu starptautiskajā mūzikas festivālā Cantinogros (Spānija), bet 2002. gadā laureāta gods tiek iegūts starptautiskā deju festivālā Veliko Tirnova (Bulgārija).

Pēdējos gados, dodoties uz festivāliem vai konkursiem ārzemēs, tautas deju ansamblis un vidējās paaudzes deju kolektīvs veido kopīgu koncertprogrammu un uzstājas kā Apvienotais vidējās paaudzes deju kolektīvs un tautas deju ansamblis “Līksme”. Tādējādi kolektīvs ārzemju skatītājam spēj parādīt dažādu paaudžu atšķirīgo tautas tērpa nēsāšanas tradīciju un deju daudzveidību.

2015. gadā Daugavpils novada Kultūras centra "Vārpa" Apvienotais vidējās paaudzes deju kolektīvs un tautas deju ansamblis “Līksme” veiksmīgi piedalījās V Pasaules čempionātā “WORLD FOLK 2015”, kas laikā no 20. līdz 30. augustam norisinājās vairākās Bulgārijas pilsētās – Nesebrā, Burgasā, Obzorā un St. Vlasā.

Savā grupu kategorijā Apvienotais vidējās paaudzes deju kolektīvs un tautas deju ansamblis “Līksme” ieguva Zelta medaļu, čempionu titulu, vairākus diplomus par kolektīva māksliniecisko sniegumu un balvu “Zelta Orfejs”, kā arī tika nominēts Grand PRIX.
 
Pirmdienās, ceturtdienās no plkst. 18.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā