Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Bozovas etnogrāfiskais ansamblis

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Folkloras kopa, etnogrāfiskais ansamblis
 Bozova, Malnavas pag., Kārsavas nov.
 Agnese Medne
 Agnese Medne
 29435057

Kolektīva piederība

 1980
 Pašvaldību kultūras pārvaldes institūcijas pārziņā

Kolektīva raksturojums

 
Folklora ir bijusi pamatīgs un drošs tilts starp tālo 20.gs.70.gadu vidu un mūsdienām, tā ir spējusi dzīvot, iedvesmot un dot spēkus šajā sarežģītajā un notikumiem pārbagātajā laika posmā.
Ne ar ko nav salīdzināms laiks, kad ar jaunu sparu ieskanas tautas balss 20.gs. 80.gadu beigās, kad Bozovas etnogrāfiskais ansamblis plecu pie pleca kopā ar citiem pašdarbniekiem dzied un piedalās Tautas frontes un Atmodas pasākumos.
 
35 gadu garumā dažādu paaudžu ļaudīm dalība šajā kolektīvā ir ne tikai vaļasprieks, bet gan dzīves stils, viena no lielākajām vērtībām un veids, kā apliecināt savu latvietību, latgaliskumu, kā izrādīt cieņu un mīlestību pret savu dzimto pusi, valodu, novadu, valsti.
 
Bozovieši dzied novada balsos - talku balsī, rotā, dzied, galvenokārt, vietējās dziesmas, ansambļa dalībnieku - teicēju - izlolotās, no iepriekšējām paaudzēm mantotās dziesmas. Kolektīva repertuārā ir dziedamās dziesmas gadskārtu svētkos, kāzās, jubilejās, bērēs, u.c. godos, psalmi par mūžībā aizgājušajiem.
Ir jauki dziedāt kolektīvā, dziedāt savās mājās, bet ar laiku dziesma prasās laukā. Ansamblis ir vairākkārtējs starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” dalībnieks, Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētku dalībnieks. Te tiek gūtas pozitīvas emocijas, draugi un pieredze. Bozovieši dziedādami un muzicēdami ir krietni bagātinājuši Kārsavas novada kultūras dzīvi.
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Visu vecumu
 Jauktie
 28
 

Video

Skaņas dati