Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Biedrības "Cīpars" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Cīpars"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> vidējās paaudzes
 Laimdotas iela 40, Rīga, LV-1084
 Aija Šrādere
 25991223

Kolektīva piederība

 Sabiedriskas organizācijas kolektīvs (NVO)
 Biedrība "Cīpars"

Kolektīva raksturojums

 
Deju kopa "Cīpars" dibināta 1998. gada novembrī. Iniciatīva par deju kolektīva dibināšanu nāca no Sakarnieku arodbiedrības darbinieku puses, un visi dejotāji tajā laikā bija viena uzņēmuma darbinieki. No sākotnēji neliela kolektīva ar sešiem pāriem tas ir izveidojies par kolektīvu, kurā aktīvi darbojas 12 puiši un 13 meitas.
 
Latviešu un cittautu tautas deju, kultūras un tradīciju apguves atbalstīšana un attīstības veicināšana, tautas deju un citu kultūras pasākumu organizēšana, tautas deju popularizēšana Latvijā un ārpus tās robežām.
 
Savas pastāvēšanas pirmajos gados "Cīpars" aktīvi piedalījās sava uzņēmuma pašdarbības festivālos un pasākumos. Sākot ar 2001.gadu kolektīvs regulāri piedalās Rīgas pilsētas kultūras dzīvē: Brīvdabas muzeja Gadatirgus koncertos, Maija Grāfa svētkos, Rīgas dejotāju svētkos. Kopš 2005.gada piedalās Republikas skatēs un pasākumos: VI Vidējās paaudzes deju svētkos Bauskā, VII Vidējās paaudzes dejotāju svētkos "Līklocis" Valmierā. 2008.gada vasarā "cīpariņi" dancoja savos pirmajos deju svētkos Daugavas stadionā, bet oktobrī "Cīpars" bija viens no posmiem Ginesa rekorda "Garākā deja" uzstādīšanā.
Kolektīvam ir daudz labu draugu Latvijā un ārpus tās robežām, tāpēc regulāri tiek koncertēts gan Baldonē, Inčukalnā, Ozolniekos, Pastendē, Priekuļos, Skujenē, Suntažos. Ir dancots Starptautiskajos Union SKIPT festivālos Kiprā, Portugālē, Grieķijā, kā arī Starptautiskos mūzikas un deju festivālos Čehijā un Lietuvā.
Kolektīvam ir savas stabilas tradīcijas: kopā ar ģimenēm tiek iets pārgājienos , ir pārvarēti kilometri ,sēžot uz velosipēdiem, ziemā - Ziemassvētku eglītes meklēšana un pušķošana Pierīgas mežos u.c.
Īpaši krāsains un piedzīvojumiem bagāts bija 2013.gads: maija mēnesī piedalīšanās Starptautiskajā folkloras festivālā Parīzē, jūnijā viesošanās pie draugiem Lietuvā un piedalīšanās Jukņaiču ciemata svētkos; , jūlija mēnesī - XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki.
2014.gada janvārī viss kolektīvs draudzīgi piedalījās "Grāmatu ķedē", bet 22.martā ar pavasarīgu koncertu atzīmēja savus pirmos 15 gadus.
Šobrīd deju kopā "Cīpars" dejo 12 puiši un 13 meitas, kuru kopējais vecums, pieskaitot vadītāju un koncertmeistari vidēji ir 46,5 gadi uz cilvēku.
 
NVO namā, Laimdotas ielā 42, Rīga, LV-1084
otrdienās no pl.18.30 - 21.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Vidējās paaudzes
 Jauktie
 27
 
Aktivitātes 2010.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2011.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2012.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 
Aktivitātes 2014.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2015.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2016.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Atzinības

Iegūtās atzinības