Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Beverīnas novada folkloras kopa "Stutes"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Folkloras kopa, etnogrāfiskais ansamblis
 Kultūras nams, Kauguri, Kauguru pag., Beverīnas nov., LV-4224
 Uldis Punkstiņš
 Gundega Lapiņa
 64228082

Kolektīva piederība

 2007
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Folkloras draugu kopa „Stutes” izveidojās Kauguru pagasta Mūrmuižā 2007.gadā. Pirmajā mūsu kopānākšanas gadā vadību uzņēmās Brigita Punkstiņa - folkloras ansambļa „Dores” vadītāja un apbalvojuma „Gada valmierietis 2008” laureāte, taču aizņemtības un veselības dēļ viņa „Stutes” nodeva sava dēla – Ulda Punkstiņa rokās.
 
Mūsu mērķis nav tapt par koncertējošu ansambli, bet gan radīt iespēju tuvākas un tālākas apkārtnes ļaudīm piedalīties dziedāšanā. Mēs nākam kopā dziedāt tautasdziesmas. Nevis dziedāt vispār vai dziedāt smukas dažādu autoru dziesmas, bet dziedāt tieši tautasdziesmas. Un nevis pasīvi klausīties, bet dziedāt, jo, kā teicis viens no ietekmīgākajiem 20. gadsimta filozofiem L.Vitgenšteins, griba nav izpaužama citādi kā vien darbībā un manas valodas robežas ir manas pasaules robežas...
 
Šajos gados mēs neesam tapuši par folkloras profesionāļiem - pētniekiem un mūziķiem, bet tomēr esam sakrājuši gana lielu dziesmu pūru, ar ko labprāt dalāmies (skat. sadaļu Dziesmas). Folkloru ir jāizbauda katram pašam. Izbaudīt var tikai darot, tādēļ mūsu durvis ir atvērtas visiem, kas jūt vajadzību iekļauties tajā vibrācijā, ko sniedz latviešu tautasdziesma.
 
Mūrmuižas bibliotēkā-informācijas centrā otrdienās plkst. 19:00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 Vidējās paaudzes
 Jauktie
 10
 
Aktivitātes 2016.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Aktivitātes 2018.gadā

Kolektīva aktivitātes

 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2017.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 

Video

Skaņas dati