Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Barkavas kultūras nama bērnu studija "Kriksis"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> bērnu
 Brīvības iela 7, Barkava, Barkavas pag., Madonas nov., LV-4834
 Sintija Veipa
 Aiva Titova
 20047048

Kolektīva piederība

 2008
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Savu darbību studija sāka 2008. gada martā, aicinot bērnus radoši darboties un kustēties. Sākumā bērni veidoja izstādes pagasta ļaudīm un apguva pirmos deju soļus. Laika gaitā dejotprieks guva virsroku, un nu jau studija pamatā attīsta ar deju saistītās iemaņas. Nodarbībās bērni apgūst pareizu stāju, ritma un kustību izjūtu, uzlabo fizisko sagatavotību, iepazīstas ar deju pamatiem, attīsta ķermeņa elastību, muzikalitāti un saskarsmes iemaņas. Šis kolektīvs ir kā pirmā bezdelīga soļu apzināšanā un tautas deju apguvē, kas palīdz drošāk kāpt uz lielās skatuves. Pēc tam aktīvi turpinot dejot Barkavas pamatskolā.
Papildus obligātajam repertuāram tiek apgūtas arī citas dejas, kas pārsvarā ir pašas vadītājas radītas. Bieži vien tās rada lielāku prieku, jo dod iespēju pārtapt par taureni vai mārīti, rūķi vai peli.
Kolektīvs vienmēr ar prieku piedalās Barkavas kultūras nama pasākumos (Ziemassvētkos, Lieldienās, Mātes dienas koncertos u.c.), kā arī ir uzstājies ārpus pagasta robežām (Murmastienē, Ļaudonā, Madonā). 2013.g. maijā „Kriksis” devās uz festivālu „Latvju bērni danci veda” Krāslavā. 2014.g. aprīlī pirmo reizi piedalījās skolēnu un jauniešu deju kolektīvu skatē Madonā, kur ieguva godpilno 1. pakāpi.
Šobrīd kolektīvā darbojas bērni no 2 gadu vecuma līdz skolas vecumam. Darbošanās notiek divās grupās:
- bērni no 2 līdz 4 gadiem
- bērni no 4 līdz 6 gadiem
2014. gada septembrī sezonu iesāka jau 30 mazie pagasta dejotāji.

„Daudz labāk ir justies nogurušam no darba un darbošanās ar bērniem, nekā no raizēm par to, kur ir bērni un ko viņi dara.”
 
Ceturtdienās 15:40 - 16:00, 16:15 - 17:00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Bērnu
 Jauktie
 30
 
Atzinības

Iegūtās atzinības