Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Barkavas folkloras kopa "Madava"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Folkloras kopa, etnogrāfiskais ansamblis
 Brīvības iela 7, Barkava, Barkavas pag., Madonas nov., LV-4834
 Teresija Pelša
 Aiva Titova
 20047048

Kolektīva piederība

 1993
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Folkloras kopa savu darbību uzsāka 1993. gadā, to dibināja un sākotnēji arī vadīja Iveta Dukaļska. Nosaukums „Madava” aizgūts no Barkavas pagastā esošās upītes. Grupa nebija liela, bet ar lielu gribas spēku darboties un nest tautā senču dziedātās dziesmas! Vēlāk, lai gan uz neilgu laiku, folkloras kopa nonākusi arī Aivara Zariņa vadībā. Kopas muzikālajā pūrā ir simtiem melodiju. Tā koncertējusi gandrīz visos Latvijas novados, piedalījusies festivālos „Baltica”, pārstāvējusi Barkavas pagastu Dziesmu un deju svētkos Rīgā, kā arī popularizējusi latviešu folkloru un mitoloģiju ārzemēs. Kopš 2009. gada „Madavas” vadīšanu ir uzņēmusies atraktīvā Teresija Pelša.
Folkloras kopa savā repertuārā izmanto Latgales novada (īpaši Rietumlatgales) dziesmas, rotaļas, vēstītājfolkloru. Galvenā uzmanība tiek pievērsta Barkavas apkārtnes latgaliskajām izloksnēm un Barkavā pierakstītajiem folkloras materiāliem. Kopas repertuārā ir ģimenes godu, gadskārtu ierašu dziesmas, rotaļas, dejas, kā arī jaunāko laiku ziņģes. Savos priekšnesumos izmanto mūzikas instrumentus: akordeonu, cītaru, vijoli, kokli, u.c. Veidoti vairāki iestudējumi ar Barkavas kultūras nama senioru deju kopu „Klabdancis”.
Tiek rakstīta arī folkloras kopas atmiņu grāmata, ko veido Veronika Grudule no 1998. gada, kad pievienojās kolektīvam. Vērā ņemams arī tas, ka darbības laikā ir izveidotas 2 dziesmu pūra grāmatas, ko „Madava” izpildījusi: 1. grāmatu uz 10 gadu, 2. grāmatu uz 20 gadu jubileju.
 
Pirmdienās plkst. 19:00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Visu vecumu
 Jauktie
 17
 
Aktivitātes 2015.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Atzinības

Iegūtās atzinības