Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Austrumu deju grupa Arābija

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Modernā deja >> vēderdejas
 Skolas laukums 2, Seda, Strenču nov., LV-4728
 Natālija Verhovska
 Natālija Verhovska
 26014719
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 Pieaugušo
 Sieviešu
 8
 
 
Austrumu deju grupa "Arābija" izveidojusies 2006. gada 19. oktobrī. Kolektīva vadītājas pienākumus uzņēmās Raja Vasiļveva. Sākumā sniegti koncerti savā pilsētā Sedā, bet pamazām koncertdarbība paplašinājās – viesojāmies Strenčos, Zilākalnā, Jērcēnos.
2008. gadā koncertā Valkā tika nodibināti kontakti ar deju grupu "Samira" no Igaunijas, kas radīja iespēju ciemoties Igaunijā. Igaunijā ieguvām daudz draugu kolektīvus, ar kuriem joprojām satiekamies un kopā koncertējam. Esam uzstājušās daudzās pilsētās Igaunijā – Hellenurmē, Valgā, Sangastē, un arī Latvijā – Trikātā, Plāņos, Valkā, Ēvelē.
Kolektīvam ir tradīcija atzīmēt savas pastāvēšanas jubilejas. 2011. gadā grupa "Arābija" ar koncertu atzīmēja 5 gadu jubileju, aicinot ciemos deju grupas – "Samira" no Valgas, "Marbella" no Hellenurmes, "Irina" no Ēveles.
2013. gadā atzīmējot 7 gadu jubileju, pie mums viesojās mūsu draugi no Valgas, Hellenurmes un deju grupa "Maare" no Otepes, kas izpildīja indiešu dejas. Vienmēr priecājamies iegūt jaunus draugus, nesen iedibināta ir draudzība ar deju grupu "Džohara" no Elves Igaunijā.
Deju grupa "Arābija", koncertējot kopā ar draugu kolektīviem, iegūst jaunu pieredzi un iespēju parādīt sevi citiem. Austrumu dejas ir plūstošas un drosmīgas, vilinošas un graciozas. Tās ir dejas, kas ļauj parādīt sievietes būtības dažādību. Tā ir svētku sajūta ik reizi, kad dejo un iemācies ko jaunu, prieks ik reizi, kad izdodas kaut kas, kas nav sanācis līdz šim. Tā ir deja, kas nāk vispirms no domām, no iekšējās sajūtas, bet pēc tam redzama dejotājas smaidā.

Video

Skaņas dati