Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Apes vidējās paaudzes deju kopa "Metenis"

Pamatinformācija
Tautisko deju kolektīvs

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Tautas deju kolektīvs >> vidējās paaudzes
 Skolas iela 4, Ape, Apes nov., LV-4337
 Edīte Dauškane
 Edīte Dauškane
 26153717

Kolektīva piederība

 1986
 Kultūras centra kolektīvs
 Apes novada dome

Kolektīva raksturojums

 
Deju kopa „Metenis” dibināta 1986. Gada 11. novembrī. Apes puišiem, kuri bija atgriezušies no dienesta armijā, ļoti gribējās dejot. Par partnerēm viņi aicināja meitenes no vidusskolas. Par vadītāju- Edīti Dauškani. Tā izveidojās ļoti draudzīgs kolektīvs, kurš spēja iestudēt daudzas skaistas un grūtas latviešu un arī cittautu dejas. Kolektīva nosaukums „Metenis” tiek pieņemts no 1995. gada. 
Misija:
Saglabāt, attīstīt un turpināt latviešu dejas tradīcijas.
 
Darbība:

Kolektīvs piedalījies visos Dziesmu un deju svētkos Rīgā, kā arī skaistajos svētkos „Rīgai – 800’’.
2001. gadā izveidojas deju kopas „Metenis” vidējās paaudzes grupa,kurai strādājot ar lielu pŗieku un atdevi jau nākošajā gadā izdodas „iekarot” savu vietu lielo Deju svētku laukumā un 3. vietu tautas tērpu skatē .
Sākot ar 2002.gadu „ Metenis” ir piedalījes Vislatvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu svētkos Gulbenē, Bauskā, Valkā,Valmierā.
Tieši „ Metenis” ir aizsācis Meteņdienas svinēšanas tradīciju Apē- sākumā veidojot kopīgus koncertus ar saviem draugiem: Priekuļu „Miķeli”, Trikātas „Abulu”, Stāmerienas „Pogu”, Malienas ,Jaunannas,Liepnas dejotājiem.
„Metenis” labprāt atsaucas uzaicinājumam koncertēt Igaunijā- Monistē un Misso, Setomaa. Šie izbraukuma koncerti ļoti saliedē kolektīvu, sajūtot igauņu draugu sirsnību un atsaucību, dalībnieki jūtas ļoti novērtēti un vajadzīgi. Šī draudzība ļauj labāk iepazīt kaimiņu tautas kultūru un parašas.
Ar savu darbību deju pulciņš ir palīdzējis Apes tautas namā realizēt vairākus projektus: „Meten’s nāca pār kalniņu’’, „INTERREG- III”, „Kultūru dialogi Vidzemē”, Biedrības „Eiroreģions „Pleskava Livonija” mazajā projektā ”Dzied vien’ dziesmiņ”, "Ideja uz robežas".
Pašlaik kolektīvā dejo dalībnieki no 20 līdz 45 gadiem, taču tas netraucē būt draudzīgiem, saprast vienam otru un uzdzirkstīt patiesā dejas priekā.
Kolektīva devīze ir vadītājas vārdi : „Nekad nav kalngals- vienmēr var vēl labāk!”
 
Otrdienās no plkst. 20.00-22.00
Piektdienās no plkst. 20.00 - 22.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Vidējās paaudzes
 Jauktie
 16
 
Atzinības

Iegūtās atzinības

 

Video

Skaņas dati