Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Apes senioru dāmu deju grupa "Vīgrieze"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Modernā deja >> ritma dejas
 Skolas iela 4, Ape, Apes nov., LV-4337
 Edīte Dauškane
 Edīte Dauškane
 26153717

Kolektīva piederība

 2002
 Kultūras centra kolektīvs
 Apes novada dome

Kolektīva raksturojums

 
2002. gada 21. novembrī uz savu pirmo nodarbību Apes tautas namā pulcējās pavisam jauna žanra pulciņš – senioru deju pulciņš.
Latvijā šī kustība bija izveidojusies nesen, bet, laikam ritot, nodarbošanās ar deju gados vecākām kundzītēm kļuva ļoti populāra. Sākumā Apē bija divpadsmit dalībnieces, kas nebaidījās, nekautrējās, uzticējās un vēlējās sevi apliecināt dejā. Grupas sastāvs pa astoņiem gadiem ir nedaudz mainījies, pašlaik kolektīvā ir 14 dejotājas.
Kolektīva nosaukums netapa uzreiz darbības sākumā, vārdu ,, Vīgrieze” pieņēma 2004.gada oktobrī. Kāpēc gan dzīvojošām Vidzemē, skaistās Vaidavas krastos, nesaukties to puķu vārdā, ar kuru smaržu vasaras vidū tik pārbagāts katrs meža un pļavas ieloks?


Kopā dejotājas satur ne tikai deja, bet arī kolektīva tradīcijas – kopīgi svētki, dzimšanas dienas, spēka vārdi gūtā brīdī. Pa šiem gadiem augusi arī dejas meistarība, tāpēc ļoti liels prieks bija par Latvijas senioru deju apvienības rīkotajā 2. Jaunrades deju skatē iegūto pirmo vietu par savu piedāvāto deju.


 
Veicināt vecāka gadagājuma cilvēku aktīvu dzīvesveidu, iesaistot viņus sabiedriskajā dzīvē
 
,,Vīgriezi” pazīst un zin visos Latvijas novados, jo kolektīvs piedalījies festivālos Jūrmalā , Ventspilī , Sabilē , Valkā , Ogrē , Jelgavā un daudzos jo daudzos draudzības koncertos citur , arī Igaunijā. Kuplu dejotāju pulku ,,Vīgrieze” pulcējusi pie sevis trīs vasaras pēc kārtas ( 2006.,2007., 2008. g.) festivālā „Rožu valsis Apē”. Kolektīvs aktīvi koncertē Latvijas pilsētās, kā arī Igaunijā.

„Vīgriezes ‘’ devīze ir - ,, Kamēr dejo - tikmēr jauns!’’
 

Nodarbības notiek:
Ceturtdienās no plkst. 16.30 - 18.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 Senioru
 Sieviešu
 14
 

Video

Skaņas dati