Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Līvānu novada kultūras centra tautas deju ansamblis "Silava"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskais kolektīvs >> Tautas deju kolektīvs >> jauniešu
 Rīgas iela 105, Līvāni, Līvānu nov., LV-5316
 Andrejs Usārs
 Andrejs Usārs
 26120434

Kolektīva piederība

 1979
 Kultūras centra kolektīvs
 Līvānu novada pašvaldība

Kolektīva raksturojums

 
1973. gadā Līvānu pilsētas jaunieši atsaucās Līvānu kultūras nama direktores Laumas Balodes aicinājumam dibināt jauniešu deju kolektīvu.
Pateicoties jauniešu enerģijai, dejot priekam, neizpalika arī rezultāti.1975. g. rajona deju kolektīvu skatē gūst pirmos sasniegumus. Kolektīvs ir aktīvs pilsētas pasākumu atbalstītājs. 1973.-1979. g. mainās deju kolektīva vadītāji (L.Balode, L.Belova, V.Dambīte) mainās dejotāju sastāvs. 1976. gadā par kolektīva „māmiņu” kļūst Gaida Venta, kas dejas soli padara saskanīgu, un neļauj iesīkstēt savā ādā.
1979. g. Līvānos ar nepacietību gaidīta svētku diena, jo tiek godināta „Silava” , sakarā ar tautas ansambļa nosaukuma piešķiršanu. Uz šo svētku brīdi bija ieradusies Latvijas un Polijas nopelniem bagātā kultūras darbiniece, Emīla Melngaiļa Tautas mākslas nama horeogrāfijas sektora vadītāja Ingrīda Saulīte, Latvijas nopelniem bagātais kultūras darbinieks Imants Magone (viņi ir neformālie kolektīva krustmāte un krusttēvs ), kā arī Līvānu iestāžu, organizāciju pārstāvji un pilsētas iedzīvotāji.
TDA „Silava” mūsdienas
Pats vecākais pēc gadiem, bet jaunākais pēc dalībniekiem un populārākais deju ansamblis - svin savu 35 gadu jubileju. Kolektīvs ar augstiem mērķiem, kurš nebaidās no jauniem izaicinājumiem. Šajā ansamblī darbojas jaunieši, kuri nāk ne „atdejot dejas”, bet viņi katrā dejas solī ieliek savu mīlestību un cieņu pret to. Dejotāji, kuri uzsākuši savas skolas gaitas ārpus Līvāniem, paliek uzticīgi kolektīvam, un mēro ceļu uz mēģinājumiem savā brīvajā laikā. Šis kolektīvs nav „malā sēdētājs”, bet gan ar savu dzirksteli aizrauj sev līdzi daudzus citus. Bez dejošanas kolektīvs nespēj iztikt, viņi rūpējas par savu vizuālo tēlu, piedaloties dažādos projektu konkursos, papildinot savu garderobi.
Skatēs iegūst tikai augstākos sasniegumus. Piedalās novada pasākumos, un popularizē novada vārdu visā Latvijā, un arī ārpus tās robežām.
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Jauniešu
 Jauktie
 18
 
Piedāvājums

Izrādes, koncerti

 
Aktivitātes 2013.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Aktivitātes 2014.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Aktivitātes 2015.gadā

Kolektīva aktivitātes