Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāle

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Mākslas saloni/ galerijas >> Izstāžu zāle
 Rīgas iela 8, Daugavpils, LV-5401
 Ruta Ģiptere
 

Apraksts

 1938
 
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938.gadā. Atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām – 1883.gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (DNMM) ir sabiedrībai pieejama pētnieciska un izglītojoša kultūras iestāde
 
Vācot, glabājot, pētot un popularizējot Daugavpils novada kultūrvēstures, mākslas un dabas kolekcijas, sekmēt kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienas pieredzes apzināšanu, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par vēsturiskajiem procesiem Daugavpils novadā, radīt sabiedrībā cieņu pret savu garīgo mantojumu un tradīcijām.
 
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā iepazīties ar pastāvīgām kultūrvēstures un dabas ekspozīcijām, L.Baulina mākslas zāli, muzeja krājumu, izstādēm muzejā un ārpus tā.
Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina (1945.-2002.) mākslas zālē tiek eksponētas 1972.-1998.gadu gleznas un grafikas, kuras raksturo autora dažādos daiļrades virzienus, unikālo rokrakstu, parādot viņu kā lielisku kolorīta, formas un līnijas meistaru. Mākslinieka radītie tēli aizved skatītājus smalkajā un noskaņām bagātajā mūzikas pasaulē, kurā atklājas arī Daugavpils savdabīgais raksturs un skaistums.

Reģistrācija

 90000030377
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks