Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Mākslas saloni/ galerijas >> Mākslas galerija
Mākslas saloni/ galerijas >> Izstāžu zāle
 Mihaila iela 3, Daugavpils, LV-5401
 Aleksejs Burunovs
 

Apraksts

 2013
 
Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. 2007.gada sākumā Daugavpils dome apstiprināja pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko mākslas centra izveides koncepciju artilērijas arsenāla ēkā. Tehnisko projektu „Marka Rotko mākslas centrs” izstrādāja SIA „ARHIS” 2008.gadā. Projekta realizācija sākās 2011. gada maijā un rekonstrukcijas darbi tika pabeigti 2012. gada decembrī. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs tika svinīgi atklāts 2013. gada 24. aprīlī.
Būvniecības darbu gaitā maksimāli saglabāta vēsturiskā ēka un laukums, kā arī pats Arsenāla ēkas plānojums.
Tā ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem.
 
Tas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 m² platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Marka Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas - Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Centrā ir iespēja izmantot mākslinieku studiju-rezidenču, semināru un konferenču, sarīkojumu telpas, kā arī iesaistīties tur organizētajos pasākumos.

Reģistrācija

 90009938567
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
 
Norādītais darba laiks ir vasaras sezonā. Vasaras sezona reizi mēnesī- katra mēneša pēdējā piektdienā centrs atvērts no 11:00 līdz 21:00
Nosaukums ReģionsVeidsObjektu skaitsIlgumsPārvietošanās Novērtējumi
Ebreju mantojums Daugavpilī Latgalekultūras pieminekļi; vēsture71 d.Ar automašīnu Novērtējumi
Skolēnu ekskursija „Dodamies uz Daugavpili!” Latgalekultūras pieminekļi; vēsture141 d.Ar automašīnu Novērtējumi