Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils māla mākslas centrs

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Mākslas saloni/ galerijas >> Mākslas salons
 18. novembra iela 8, Daugavpils, LV-5401
 

Apraksts

 
Projekta "Kreatīvā tūrisma attīstība, izveidojot Māla mākslas centrus Daugavpilī un Utenā" rezultātā tika attīstīti jauni tūrisma produkti, kas balstās uz reģiona kultūrvēsturiskā mantojuma - podniecības tradīciju izmantošanu .Atjaunotajā keramiķu darbnīcu ēkā 18.novembra ielā 8, ir izveidots Daugavpils Māla mākslas centrs
Projekta īstenošana iedrošināja amatniekus un māksliniekus radīt, mācīt un savstarpēji sadarboties ar iedzīvotājiem un pilsētu viesiem. Atjaunotais kultūras objekts - Māla mākslas centrs, ir pārtapis par mūsdienīgu kultūras un tūrisma objektu, ir kļuvis daudz pievilcīgāks apmeklētājiem un palielina tūristu skaitu.
 
Apmeklējot centru var apskatīt jaunizveidoto malkas cepli un labiekārtotu pagalmu. No jauna ierīkotajā vasaras izstāžu galerijā varēs vērot vasaras aktivitātes – keramiķu meistarklases, lekcijas un izstādes. Pašlaik apskatei tiek piedāvātas renovētās telpas – mūsdienīgi aprīkotas keramiķu darbnīcas (darba mēbeles, podnieku virpa gan mehāniskā – ar kāju darbināmā, gan elektriskās), konferenču un izstāžu zāle ar daudzveidīgām izstādēm un atbilstošu aprīkojumu, cepļu telpu ar izstrādājumu žāvēšanas kamerām un elektriskajām keramikas apdedzināšanas krāsnīm, kuru darbību nodrošina datorprogramma. Nepamanītas nepaliks arī citas telpas, kurās var apskatīt māla maļamo mašīnu un bumbu dzirnavas ar porcelāna bunduļiem.
Centra apmeklētājiem ir iespēja vērojot keramiķu darbošanos pie virpām. centrā tiek organizētas profesionālu keramiķu meistarklases, kurās visi interesenti var apgūt tradicionālā amata prasmes un iemaņas. Meistarklasēs piedalās arī pilsētas viesi, tā praksē iepazīstot reģiona tradicionālās amatniecības darba norises, izmēģinot izgatavot kādu māla trauku vai priekšmetu.
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks