Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Bauskas rātsnams

Pamatinformācija
Bauskas rātsnams. Foto: Bauskas TIC

Pamatinformācija

 Bauskas rātsnams
 Rātslaukums 1, Bauska, Bauskas nov., LV-3901
 
1609.gadā Bauskai tika piešķirts savs zīmogs un to uzskata arī par pilsētas tiesību piešķiršanas gadu.1615.gadā Kurzemes hercogs Frīdrihs piešķīra Bauskai privilēģiju celt rātsnamu. Tirgus laukuma centrā jau atradās 16.gs.beigās celts neliels vienstāva rātsnams, kas tagad tika paplašināts un paaugstināts. Pēc gada jaunais nams pilsētas rātei bija gatavs. Tā bija divstāvu mūra ēka ar arkādi pagarinātajā austrumu galā un pildrežģa konstrukcijā būvētu torni ar kupolu un smaili. Fasādes bija atturīgi rotātas tikai ar volūtām trīsstūrveida zelmiņu apakšējā daļā un stūru rustojumu. 17.gs. Bauskas rātsnams bija lielākais Kurzemē.
Rātsnama pagrabā glabājās vīns, pirmajā stāvā atradās rātes kalpotāja dzīvoklis un pilsētas svari, bet otrajā stāvā – rātes sēžu telpa un maģistrāta darba telpas. Zvans no torņa vēstīja pilsētai par svarīgiem notikumiem.
19.gs. otrajā pusē Bauskas rātei trūka līdzekļu rātsnama remontam, tādēļ 1852.gadā tika nojaukts bojātais tornis, 1871.gadā nojauca arī ēkas otro stāvu. Atlikušo daļu pārbūvēja un iznomāja veikaliem. Šādā pieticīgā izskatā rātsnams saglabājies līdz 2010.gadam. 2011.gada nogalē pabeigta Rātsnama rekonstrukcija.
Šobrīd Bauskas rātsnamā atrodas Bauskas novada Dzimtsarakstu nodaļa un Bauskas Tūrisma informācijas centrs, kurā atrodas bezmaksas ekspozīcija “Sver un mēri Bauskā”. Te var uzzināt par Rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes Zemgales hercogistē, kā arī tiek piedāvāta iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu.
Kopš 2016.gada maija, tūristu grupām(līdz 25personām) iepriekš piesakot, iespējams apskatīt rātsnama interjeru ekspoziciju!
 
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
 
Sestdien, svētdien - ekskursijas Rātsnamā grupām tikai iepriekš piesakot!
Bauskas Tūrisma informācijas centra darba laiku skatīt: http://www.tourism.bauska.lv/lv/info/turisma-informacijas-centrs
Piedāvājums

Pakalpojumi