Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skola

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Kultūrizglītības iestādes >> Profesionālās ievirzes izglītības iestāde >> mūzikas skola
 Smilšu iela 6, Kuldīga, Kuldīgas nov., LV-3301
 Maruta Rozīte
 

Izglītības iestāžu reģistrs

 4176902084
 12.10.2009
 Kuldīgas novada pašvaldība
 Pašvaldības
 Pašvaldības
 Smilšu iela 6, Kuldīga, Kuldīgas nov., LV-3301
 Smilšu iela 6, Kuldīga, Kuldīgas nov., LV-3301
 206

Apraksts

 1945
 
Skola dibināta 1945.gada pavasarī un līdz 1951.gadam darbojusies kā Mūzikas vidusskola un bērnu skola.Kad sākās kara beigu cēliens, Kurzeme pārvētās par Latvijai pēdējo cerību salu, kur patvērās tūkstošiem citu novadu bēgļu. Viņu vidū bija komponiste Lūcija Garūta, Nacionālās operas solisti Pēteris Latiševs un Erna Kukaine, mežradznieks Arvīds Dēliņš, kuri bija tie neprātīgie, kas nolēma pašā Kurzemes cietokšņa vidū, zem sarkano bumbvedēju uzlidojumiem dibināt Mūzikas skolu. Viņiem pievienojās flautists Arvīds Reinvalds, operdziedonis Rihards Pelle, diriģents Teodors Vējš, baletmeistare Helēna Tangijeva-Birzniece, koncertmeistara pienākumus uzņēmās tolaik vēl plašāk nepazīstamais Edgars Tons.
Kādā vēstulē, ko Lūcija Garūta 1945.g.martā sūta Andrejam Eglītim, izlasāma mums šodien tik svarīgā ziņa: "Man tagad bieži jābūt Kuldīgā, jo še atver Mūzikas skolu. Interese milzīga. Audzēkņu skaits jau tuvojas simtam."

 
Mūzikas skolu misija ir svēta - izglītot bērnus, tātad sabiedrību caur augstāko mākslām, caur mūziku.
E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas misija ir profesionālās ievirzes izglītības piedāvāšana un realizēšana Kuldīgas pilsētas un novada iedzīvotājiem, veicinot to muzikālās gaumes veidošanu, muzicēšanas prasmju izkopšanu un personības pilnveidošanu.
 
1980.gadā skolai , godinot novadnieka piemiņu, piešķirts Ernesta Vīgnera vārds.
Skolā strādā 20 pedagogi, mācās 210 audzēkņi. Tiek īstenotas profesionālās ievirzes izglītības programmas:
- "Taustiņinstrumentu spēle"(Klavierspēle, Akordeona spēle),
- "Stīgu instrumentu spēle"(Vijoļspēle, Čella spēle),
- "Pūšaminstrumentu spēle" (Flautas, Saksofona, Trompetes, Klarnetes,Tenora spēle),
-"Sitaminstrumentu spēle",
- "Vokālā mūzika" (Kora klase).
Mūzikas skola ar savu darbību ieņem nozīmīgu vietu pilsētas sabiedriskajā dzīvē. Audzēkņu, pedagogu un skolas absolventu koncerti, Vīgneru dienas, mūzikas pēcpusdienas vecākiem, bērnudārziem un skolām; skolas audzēkņu - solistu, ansambļu, kora "Cantus" piedalīšanās valsts un Starptautiskajos konkursos un festivālos; Starptautiskā K.Davidova čellistu konkursa organizēšanu sadarbībā ar pilsētas, rajona pašvaldībām un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju; dsadarbība ar Ventspils Mūzikas vidusskolu, Gēsthaktes/Vācija/ jauniešu orķestri, Kuršēnu /Lietuva/ un Pōltsamā/Igaunija/ Mūzikas skolām ir veicinājusi skolas lomu kultūras dzīvē.
Vērienīgs projekts "Mūzikas tilts - sadarbība starp Hivinkā (Somija) un Kuldīgas (Latvija) mūzikas skolām tika īstenots 2012.-2013.gadā. Pateicoties šim Interreg IV A pārrobežu sadarbības projektam, skolā iekārtota datorklase, iegādāti jauni mūzikas instrumenti.
2017.gada maijā skolas vēsturiskās ēkas renovācija un piebūves celtniecība ir pabeigta un skola 2017.gada 1.septembrī atsāk darbību atjaunotās un jaunās telpās.
Piedāvājums

Pakalpojumi

 
Pasākumi

Plānotie pasākumi

 
Infrastruktūra

ĒKAS

 
 2343
 
Skolas vēsturiskā ēka celta 1914.gadā. Vecās ēkas renovācija un piebūves celtniecība pabeigta 2017.gada pavasarī. Mācības atsākās 2017.gada 1.septembrī.

Telpas kultūrizglītības iestādē

 
 
 
 
Teātra izrādes
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes
 
Kolektīvā muzicēšana

Kolektīvā muzicēšana

 

Attēli

Video

Skaņas dati