Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils "Ziemeļblāzma"

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Kultūras centrs >> Kultūras centrs
 Ziemeļblāzmas iela 36, Rīga, LV-1015
 Liene Kubiļus
 
 67181810

Padotība/piederība

 Pašvaldības iestāde

Apraksts

 1913
 
1904.gadā Mīlgrāvja Atturības biedrībai "Ziemeļblāzma" tika uzcelts biedrības nams Ziemeļblāzma, kuru 1906.gadā nodedzināja soda ekspedīcija. Tagadējā ēka būvēta 1910. –1913. gadā, lai apkārtējo kokzāģētavu strādniekiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīve. Mecenāts A.Dombrovskis kultūras pili "Ziemeļblāzma" pabeidza un ekspluatācijā nodeva 1913.gada 1.septembrī. Tā kļuva ne tikai par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības darba centriem Rīgā, bet visā Latvijā.
 
Kultūras darbs un procesi Ziemeļblāzmā gadu gaitā organizēti, ievērojot A.Dombrovska formulu: "Uz skaidru prātu caur zināšanām, uz skaidru prātu caur kultūru, uz skaidru prātu caur veselīgu dzīvesveidu." Šī mērķtiecīgā formula ir kalpojusi kā moto, saglabājot un attīstot kultūras sfēras pamatbāzi un veicinot radošas inovācijas.
 
Kultūras pils „Ziemeļblāzma” svarīgas darbības pamatvērtības gadu gaitā ir bijušas, šobrīd ir un nākotnē būs radošo māksliniecisko amatieru kolektīvu atbalsts, sadarbība ar citiem Rīgas un republikas kultūras centriem un to amatieru kolektīviem, plaši pārstāvēta dalība Rīgas pašvaldības rīkotajos svētkos un pasākumos, aktīva un kvalitatīva līdzdalība ārzemju festivālos un draudzības apmaiņas koncertos, kā arī pasākumu klāsta dažādība visu vecumu un nacionalitāšu auditorijām.
2013. gadā tiek svinēta „Ziemeļblāzmas" pils simtgade, bet vēl pirms dažiem gadiem pils bija ārkārtīgi sliktā tehniskā un vizuālā stāvoklī, tāpēc ar Rīgas pašvaldības atbalstu 2011. gadā tika uzsākta pamatīga atjaunošana, lai tradīcijām bagātā kultūras pils savā simtgadē atkal uzplauktu visā krāšņumā. Tika rekonstruēta gan kultūras pils ēka, gan parks, gan tajā esošie objekti kā vienots komplekss, saglabājot tā vēsturisko vērtību un arhitektoniski māksliniecisko unikalitāti. Ēka atrodas 5 ha plaša parka teritorijā, kas izveidots jau 1904. gadā, bet šobrīd atrodas pašvaldības aģentūras „Rīgas dārzi un parki” pārziņā.
Arhitektoniski savdabīgā un majestātiskā kultūras pils „Ziemeļblāzma” ir būtiska kultūras vērtība visai Latvijai. Pēc atjaunošanas tā ir nozīmīgs pilsētas un valsts mēroga kultūras veicināšanas un prezentācijas centrs, pieprasīts tūrisma objekts, moderna vide kultūrvēstures apguvei un iepazīšanai, augstvērtīgas mākslas koncentrācijas vieta un inovatīvu ideju īstenošanas platforma. Kultūras pils „Ziemeļblāzma” kā vienīgais kultūras centrs Vecmīlgrāvī un tuvākajā apkārtnē ir sociāli ekonomiskas nozīmes objekts un sabiedrības integrāciju veicinošs un stiprinošs faktors. Parka teritorija kalpo ne tikai par iedzīvotāju atpūtas zonu, bet arī daudzveidīgu kultūras norišu vietu.

Reģistrācija

 90000013606
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
 
Diennakts dežurants
Piedāvājums

Pakalpojumi

 
 

Vakances

 
Sadarbība

Partneri

 Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības struktūrvienības ;  RD IKSD Kultūras pārvalde ;  Vecmīlgrāvja Attīstības biedrība ;  Vecmīlgrāvja bezalkohola biedrība "Ziemeļblāzma" ;  A.Dombrovska mūzikas skola ;  Rīgas 46.vidusskola
Infrastruktūra

Ēka

 Pašvaldības īpašums
 1913
 8221
 55000
 
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" atrodas parka teritorijā, kas izveidots jau 1904. gadā, bet šobrīd pārņemts pašvaldības aģentūras “Rīgas dārzi un parki” pārziņā.

Ēka: papildus informācija

 6300
 
 

Telpas KC

 3
 4
 8

Zāles

 
 
 
Teātra izrādes
Simfoniskās mūzikas koncerti
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes
Izstādes pārdošanas
Aktivitātes 2011.gadā

Plānoto pasākumu saraksts

 
Aktivitātes 2013.gadā

Plānoto pasākumu saraksts