Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Daugavpils Latviešu kultūras centrs

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Kultūras centri >> Kultūras centrs
 Rīgas iela 22A, Daugavpils, LV-5401
 Regīna Osmane
 

Padotība/piederība

 Pašvaldības iestāde

Apraksts

 
1934. gada 17. augustā Daugavpilī ierodas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Laukumā, kur tagad atrodas Vienības nams, Prezidentu sveic Daugavpils Latviešu biedrības pārstāvji un lūdz viņa atbalstu nama būvei. Prezidenta atbilde ir īsa un skaidra:
"Uz šī laukuma pacelsies Vienības nams!"
Vienības nama celtniecībai no pilsētas valdes tiek nopirkta 7000 km2 liela zemes platība. Būves saimnieciskā vadītāja ir Latviešu biedrība, biedrības priekšnieks nama celtniecības laikā – Daugavpils apgabaltiesas priekšsēdētājs A. Kociņš. Namu projektējis arhitekts Verners Vitands, kurš sintezējis labākās funkcionālisma un neoklektisma arhitektūras īpašības: plāna racionālu organizāciju un monumentālus ārskatus. Pamatakmens likts 1936. gada 15. maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada 19. decembrī. Būves kubatūra sasniedz 78 000 kubikmetrus.
Vienības nams ir viens no izcilākajiem sava laikmeta arhitektūras pieminekļiem Latvijā, nozīmīga kultūrvēsturiska celtne ar daudzpusīgu pielietojumu (1996. gadā tam piešķirts Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss).
Vienības nams – skan lepni un cildeni! Jau 80 gadus tas pulsē pilsētas dzīves ritmā un, pateicoties savai arhitektoniskajai unikalitātei, ir atvērts ikvienam pilsētniekam un Daugavpils viesim.
Vienības nams joprojām veic savu vēsturisko misiju – uztur pilsētā latvisku kultūrvidi, vieno un aktivizē kultūras dzīvi Latgalē, jo ēkā atrodas 3 vadošās kultūras iestādes: Latviešu kultūras centrs (LKC), Valsts Daugavpils teātris un Latgales Centrālā bibliotēka. Vienības nams ir tautu saskaņas un vienotības simbols.
 
Daugavpils pašvaldības iestāde „Latviešu kultūras centrs” ir Vienības nama apsaimniekotājs. Centrs ir viena no vadošajām kultūras iestādēm pilsētā, daudzu, tajā skaitā starptautisku, pasākumu organizētājs, latviskās kultūrvides kopējs un uzturētājs.
Latviešu kultūras centrs nodrošina kultūras procesa nepārtrauktību, organizē valsts un pilsētas, kā arī gadskārtu svētkus un koncertus, izglītojošos un izklaides pasākumus, veicina kultūras vērtību saglabāšanu, izplatību un pieejamību, kā arī kultūrprogrammu apmaiņu.
Centra prioritāte ir arī Vienības nama izpēte, popularizēšana un atjaunošana tā vēsturiskajā veidolā.
 
Latviešu kultūras centrā ir radīti labvēlīgi nosacījumi tautas mākslas, profesionālo un citu kolektīvu darbībai Daugavpilī, to sekmīgai dalībai festivālos un koncertos ne tikai mūsu valstī, bet arī aiz tās robežām. LKC darbojas 18 kolektīvi, 2 no tiem profesionālie (Daugavpils kamerorķestris, profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava”). Kolektīvu dalībnieki ar mūzikas un dejas palīdzību cenšas skatītājiem radoši atklāt gan latviešu tautas gara mantojumu un tradīcijas, gan visdažādākos mūzikas stilus no klasikas līdz pat džezam un popmūzikai. Kolektīvi savā dejotpriekā un dziedātprasmē dāsni dalās ar skatītājiem, aktīvi piedaloties pilsētas un valsts kultūras dzīvē – Jāņu ielīgošanā, Ziemassvētkos, visos Vispārējos Latviešu dziesmu un deju svētkos, koncertos un festivālos u.c.
Latviešu kultūras centra filiāles: Forštadtes kultūras nams, Stropu estrāde, kinoteātris “Renesanse”.
Ikviens, kas vēlas pilnveidot sevi un atpūsties, ir laipni gaidīts Latviešu kultūras centrā!
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
Piedāvājums

Pakalpojumi

Infrastruktūra

ĒKAS

 

Ēkas: papildu informācija

 

Telpas KC

 2
 2

Zāles

 
 
Simfoniskās mūzikas koncerti
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Konferences, semināri
Darbība

Darbība pārskata periodā iestādē

 
 246
 68
 178
 37946
 13092
 24854
 

Darbība pārskata periodā izbraukumos

 62
 
Kolektīvi
Informācijas tehnoloģijas

Informācijas tehnoloģiju aprīkojums

 4
 
Tehniskais aprīkojums un IT

Informācijas tehnoloģiju aprīkojums

 
 3

Video

Skaņas dati