Lūdzu uzgaidiet!
Darbības nav pieejamas, jo objektam nav norādītas koordinātas
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Baiba Rītere

Pamatinformācija

Informācija

 
Amatu prasmes >> Tēlotāja māksla
 Baiba Rītere
 "Austrumi"
 
Mākslinieces darbnīca atrodas ļoti skaistā viensētā. Viņa auž gobolēnus un piedāvā vērot darbu tapšanas gaitu, pasūtīt, kā arī iegādāties gatavos izstrādājumus. Daudzi no tiem ir praktiski suvenīri un izmantojami kā labas dāvanas. Apmeklētāji ir izbrīnīti par mākslinieces spējām panākt tik daudz un dažādus toņus. Izskaidrojums ir - viņa pati iekrāso gan vilnas, lina, gan kokvilnas diegus tā, ka viņas paletē ir neierobežota krāsu izvēle. Viņa pat vērpj dziju, lai būtu gan smalkāki, gan rupjāki diegi, kam ir liela nozīme tekstila virsmas struktūrai. Kāda ir technika? To esmu pati radījusi un konstruējusi, balstoties uz vecu vecām metodēm, kā darināt tekstila "bildes". Māksliniecei ir arī lieli pasūtījumi no valsts un privātpersonām. Riteres darbus Rīgā var vienmēr aplūkot galerijā Absida Skārņu ielā.
Baiba Ritere ir piedalījusies izstādēs daudzās Eiropas zemēs un arī bez Japānas vēl citās tālās zemēs - Krievijā, Ķīnā, Austrālijā un ASV.
Baibas "sniega" darbi ir daudzkārt guvuši ievērību, piemēram, Sniega mūzejā, Kagas pilsētā Japānā. Baiba vienu gadu tika godalgota sniega motīvu konkursā. Pēc tam viena japāņu dzejniece izvēlējās Baibas tekstilu uz vienas savas dzeju grāmatas vāka. Dzejniece izmantos vēl vienu Baibas darbu savai nākamajai grāmatai.
 63882000